Ewelina C. Lisowska

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Jestem autorką romansów. W 2022 roku założyłam własne wydawnictwo - Wydawnictwo Romanse. Piszę romanse: współczesne, historyczne, science-fiction i komedie romantyczne. Łączę wątki miłosne z subtelną erotyką. Moi bohaterowie mają także swoją sferę duchową, czym różnią się od większości kreowanych w romansach postaci. Swoje książki sprzedaję na stronie autorskiej http://www.ecl-pisarka.pl oraz w popularnych księgarniach internetowych, tj.: Ebookpoint, Legimi, Empik, Empik Go. Powieści w wersji drukowanej na życzenie można zakupić na stronie księgarni internetowej Ridero Książki. W 2022 roku mój romans historyczny KRÓLOWA ŻEBRAKÓW zwyciężył w plebiscycie na portalu Pisarze Polscy PL.

Dorobek literacki

1. WIEK-NIEWAŻNY cz. 1. Szukając siebie - romans współczesny
2. Substytuty Miłości - romans religijny
3. WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty - romans erotyczny
4. Natura Derwana - romans historyczny, wiek XIX
5. Impresje Wiktorii - romans historyczny, wiek XIX
6. Walerian i Róża - romans historyczny, wiek XIX
7. Nowy Eden - Powrót Raju utraconego - romans SF fantasy, premiera 2022
8. Królowa żebraków - romans historyczny, erotyka, międzywojnie
9. Antologia romantyczna - zbiór tekstów autorki
10. WIEK-NIEWAŻNY cz. 3. Kochaj mnie mimo wszystko
11. Guard - romans science-fiction, 2023
12. 49 westchnień Teci - komedia romantyczna, 4 grudnia 2023

KRÓLOWA ŻEBRAKÓW

Romans historyczny z subtelną nutka erotyki, 20-lecie międzywojenne


Ewelina to 25-letnia córka kowala, stara panna, chorowita i bez szans na propozycję matrymonialną. Dziewczyna sprzedaje na ulicy własnoręcznie zrobione, szmaciane lalki. Dziewczynę codziennie obserwuje z okna swojej kawalerki Wiktor Walicki (35 lat, kawaler), który pracuje w redakcji Gazety Codziennej. Jest zima, na ulicy panuje mróz, w mieście jeszcze nie wszędzie jest światło elektryczne, niewielu może pozwolić sobie na posiadanie samochodu czy nawet powozu. Bieda przeplata się tutaj z luksusem, a ciche cierpienie z zabawą i przepychem.
Życie Eweliny zmienia się, gdy dostaje propozycję mariażu z 50-letnim wdowcem, Krzysztofem szewcem. Dziewczyna od pierwszych chwil znajomości pała do niego niechęcią. Już na pierwszym spotkaniu sprzeciwia się woli ojca, który nie chce już dłużej trzymać pod dachem niechcianej córki. W środku nocy wyrzuca ją na ulicę – w domowej sukience i kapciach. Dziewczyna błąka się po mieście, nigdzie nie może znaleźć schronienia. Sytuację komplikuje fakt, że jest chora i mocno osłabiona. Przed śmiercią ratuje ją Wiktor, który cudem – na przyjęciu urodzinowym ciotki – dostrzega przez okno idącą po ulicy dziewczynę, którą skądś zna.
Ewelina pozostanie w mieszkaniu Wiktora jako pomoc domowa i kucharka. Szybko jednak oboje zaczną rozumieć, że ślub z rozsądku będzie dla nich wybawieniem. Niestety, samotny i niedoceniony mężczyzna zakocha się w swojej gosposi. Ona zaś będzie mu wdzięczna i nic ponad to…


 

GUARD

romans science-fiction 2023

Rok 2122. Ziemia została opanowana przez stwory z innej planety. Na odsiecz przybywają kosmiczni żołnierze, zwani potocznie Guardami. Stanowią oni połączenie żywej istoty z robotem i wyróżniają się szczególną sprawnością i gotowością do obrony słabszych. Kiedy jeden z guardów, niejaki ZOX, zjawia się w ziemskiej bazie, którą okazuje się być dom 20-letniej Elliny, dziewczyna bardzo się go boi. Wkrótce jednak nawiązuje się między nimi przyjaźń, a nawet coś więcej. Problem w tym, że guardom nie wolno kochać, nie mogą także znać słów z zakazanej listy. ZOX za wszelką cenę będzie chciał wydobyć z Liny zakazane słowa, świadom tego, że świat ukrywa przed nim coś bardzo ważnego. Lecz czy miłość między Sedneńczykiem, któremu w każdej chwil można zrobić reset pamięci, i ziemską dziewczyną, ma szansę bytu? Spodziewaj się szybkiej akcji, potworów z innej planety, tornada emocji i niezwykłego zakończenia.NOWY EDEN Powrót Raju utraconego
Romans science fiction

 

Siedem dni ciemności, koniec świata, koniec zła. A później nastaje nowy świat. Wiara Wabel ma za zadanie zbadać miejsce, gdzie powstał Nowy Eden, rajska kraina pełna niesamowitych stworzeń, roślin i anomalii, które przejdą wszelkie jej oczekiwania. To tam Wer pozna zwyczajnego mężczyznę, który zmieni jej życie o 180 stopni. Lecz czy Faust Obałel jest jedynie zwykłym żulem osiedlowym, którego ona się brzydzi? A może jest kimś całkiem innym?

Wer będzie miała za zadanie nie tylko zbadać Nowy Eden, ale także zmierzyć się z traumami swojego życia. Faust pozwoli jej przeczytać swoje zapiski z okresu ciemności i z pierwszych dni nowego Raju.

„NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” to romans SF, który wprowadzi Cię w niezwykły świat duchowych przeżyć. Nie brak w nim także i cielesnych doznań, o których opowie Ci narratorka i zarazem główna bohaterka Wiara Wabel. Tajemnice, cudowne miejsca, miłość, która narodziła się w duszach, zanim przyszły na ten świat… Daj się wciągnąć w niesamowity świat Nowego Edenu i zobacz, jak mógłby wyglądać świat oczyszczony ze zła. Przekonaj się, czy miłość jest w stanie pokonać wszelkie uprzedzenia i trudną przeszłość.
 


SUBSTYTUTY MIŁOŚCI
Romans współczesny, duchowość


Zakazana miłość pomiędzy dwoma różnymi światami to oczywiście nie nowość, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę romans między sacrum i profanum, temat zakazanej miłości nabiera innych barw. Prostytutka i ksiądz, prawie jak w „Szkarłatnej Literze” lub w Biblii. On jest uosobieniem dobra, pomaga kobietom ulicy wyjść na prostą, jednocześnie studiując teologie, aby zostać duchownym katolickim. Serafin Klein jest już „jedną nogą w sutannie”. Ona jest dwudziestojednoletnią dziewczyną, która wpadła w bagno prostytucji nie do końca z własnej woli. Musiała zostać prostytutką, żeby na siebie zarobić. Burdel stał się jej jedynym światem, choć pragnęła wyrwać się z sideł tego poniżającego zawodu. Życie tych dwojga zmieniło się, gdy Serafin podjął decyzję, że musi uratować duszę dziewczyny. Zatem zaczął działać…

 

WIEK-NIEWAŻNY 1. Szukając siebie
Romans współczesny

Katarzyna Kowalska to trzydziestoletnia bizneswoman, która od dziecka hoduje w sobie niskie poczucie własnej wartości oraz kompleksy. Złe doświadczenia z okresu szkolnego oraz liczne nieszczęśliwe miłostki uczyniły z niej osobę lękliwą ze skłonnością do depresji. Poznajemy Kasię, gdy jest ona właścicielką bardzo dobrze prosperującego biura architektury krajobrazu. Właśnie odszedł na emeryturę jeden z jej pracowników, zatem Kasia musi zatrudnić kogoś na jego miejsce. Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza jej pracownica Wioletta. Dziewczyna od razu przyjmuje kandydata, ciesząc się pełnym zaufaniem szefowej. Niestety, pojawienie się nowego pracownika przyniesie Kasi kolejne zakochanie, które z całej siły będzie się starała z siebie wyrzucić.

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Romans współczesny, etoryka
Druga część romansu przynosi nieoczekiwane zmiany i powroty. Kasia podjęła pracę w galerii sztuki i zamieszkała wraz z Leszkiem i Jolą, którzy przygarnęli ją do siebie jak ukochaną wnuczkę. Kasia jednak nie czuje się jak u siebie, wciąż powracają do niej wspomnienia tamtych chwil, które spędziła z ukochanym. Myśli, że straciła go definitywnie. A jednak Dariusz powraca! I to nie będzie pierwszy powrót w tej powieści. Nagłe zwroty akcji, niespodzianki i tajemnice.

 

Antologia romantyczna

Antologia Romantyczna zawiera najlepsze fragmenty powieści Eweliny C. Lisowskiej. Znaleźć można tutaj fragmenty romansów historycznych, współczesnych, nietypowych powieści, które przyciągnęły uwagę recenzentów. Zgomadzone utwory można czytać jako opowiadania. Zbiór skierowny jest do Czytelników, którzy pragną przekonać się, czy warto sięgnąć po książki autorki.seria WIEK-NIEWAŻNY cz. 3. Kochaj mnie mimo wszystko

Kasia dowiaduje się, że jest chora na endometriozę – kobiece schorzenie, które komplikuje całe jej życie. Koszmarne dolegliwości, niemożność zajścia w ciążę, bolesne stosunki… Co jeszcze kryje się pod tym hasłem? Już sama walka z chorobą okazuje się nierówna. Podzielone zdania lekarzy nie ułatwiają wyjścia na nierówną prostą, bowiem choroba ta ciągnie się za kobietą przez całe życie i niezbyt wiele można zrobić, aby poczuć się lepiej.

Kasia boi się wyznać Darkowi prawdę, ukrywa przed nim swoją chorobę. Darek chce mieć z nią dzieci, planuje z nią ślub… A przecież Kasia jest niepłodna. Ale i Darek nie jest do końca z Kasią szczery. Tajemniczy układ, który łączy go z córką szefa, okazuje się podłożem dla wstydliwej i poniżającej afery, w którą zostaje wciągnięty mężczyzna.

Czy wzajemne tajemnice pomogą czy utrudnią zakochanym podtrzymanie wzajemnej miłości? Co zrobi Kasia, gdy dowie się o problemie Ukochanego? Czy Darek zaakceptuje chorobę Kasi, i w jaki sposób się o niej dowie?

KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO to trzecia część cyklu WIEK-NIEWAŻNY. W pierwszej części pt. Szukając siebie poznajemy Kasię, która zmaga się z depresją. Darek próbuje się do niej zbliżyć, ale choroba dziewczyny przesłania jej cały świat. Druga część Powroty pokazuje więcej o Darku, który również zmaga się przez cały czas z problemami. Triada problemów: depresja, problemy seksualne i endometrioza… To z pewnością nie jest typowa seria romansów współczesnych. Seria pokazuje, że nawet największe problemy można przezwyciężyć. Ale jak? Dowiesz się, czytając serię WIEK-NIEWAŻNY Eweliny C.Lisowskiej.