Ewelina C.Lisowska

Moja Wizytówka 
 

Kontakt

Wyślij wiadomość do Autora. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail Autora.

Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.

Zapowiedź nowej publikacji
Premiera 22.11.2022
Wydawnictwo Romanse
Ewelina C.Lisowska
KRÓLOWA ŻEBRAKÓW
Romans historyczny z subtelną nutka erotyki, 20-lecie międzywojenne
Ewelina to 25-letnia córka kowala, stara panna, chorowita i bez szans na propozycję matrymonialną. Dziewczyna sprzedaje na ulicy własnoręcznie zrobione, szmaciane lalki. Dziewczynę codziennie obserwuje z okna swojej kawalerki Wiktor Walicki (35 lat, kawaler), który pracuje w redakcji Gazety Codziennej. Jest zima, na ulicy panuje mróz, w mieście jeszcze nie wszędzie jest światło elektryczne, niewielu może pozwolić sobie na posiadanie samochodu czy nawet powozu. Bieda przeplata się tutaj z luksusem, a ciche cierpienie z zabawą i przepychem.
Życie Eweliny zmienia się, gdy dostaje propozycję mariażu z 50-letnim wdowcem, Krzysztofem szewcem. Dziewczyna od pierwszych chwil znajomości pała do niego niechęcią. Już na pierwszym spotkaniu sprzeciwia się woli ojca, który nie chce już dłużej trzymać pod dachem niechcianej córki. W środku nocy wyrzuca ją na ulicę – w domowej sukience i kapciach. Dziewczyna błąka się po mieście, nigdzie nie może znaleźć schronienia. Sytuację komplikuje fakt, że jest chora i mocno osłabiona. Przed śmiercią ratuje ją Wiktor, który cudem – na przyjęciu urodzinowym ciotki – dostrzega przez okno idącą po ulicy dziewczynę, którą skądś zna.
Ewelina pozostanie w mieszkaniu Wiktora jako pomoc domowa i kucharka. Szybko jednak oboje zaczną rozumieć, że ślub z rozsądku będzie dla nich wybawieniem. Niestety, samotny i niedoceniony mężczyzna zakocha się w swojej gosposi. Ona zaś będzie mu wdzięczna i nic ponad to…

 

NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” to romans SF, który wprowadzi Cię w niezwykły świat duchowych przeżyć. Nie brak w nim także i cielesnych doznań, o których opowie Ci narratorka i zarazem główna bohaterka Wiara Wabel. Tajemnice, cudowne miejsca, miłość, która narodziła się w duszach, zanim przyszły na ten świat… Daj się wciągnąć w niesamowity świat Nowego Edenu i zobacz, jak mógłby wyglądać świat oczyszczony ze zła. Przekonaj się, czy miłość jest w stanie pokonać wszelkie uprzedzenia i trudną przeszłość.

Ewelina C.Lisowska

KRÓLOWA ŻEBRAKÓW

romans historyczny z subtelną dawką erotyki, 20-lecie międzywojenne
Ewelina Szulik to 25-letnia stara panienka o wyjątkowo słabym zdrowiu. Aby nie stanowić ciężaru dla swojej rodziny, szyje i sprzedaje szmaciane laleczki na ulicy. Pewnego dnia ojciec dziewczyny przyprowadza do niej 50-letniego wdowca, który chce ją wziąć za żonę. Dziewczyna nie zgadza się, dlatego ojciec wyrzuca ją z domu w środku zimowej nocy.
35-letnie Wiktor to redaktor naczelny popularnej gazety, zakała rodziny, stary, niechlujny kawaler zamieszkujący samotnie swoje ciasne mieszkanko. Wiktorowi źle się wiedzie w życiu osobistym i rodzinnym.

Co połączy tych dwoje?
Wiktor znajdzie Ewelinę umierającą na ulicy i weźmie ją do siebie, aby się nią zaopiekować. Dziewczyna wkrótce stanie się jego gosposią, a przed nimi stanie życiowa szansa: ślub z rozsądku. Wiktor zakocha się w swojej żonie, w zamian niestety nie będzie mógł liczyć na nic poza wdzięcznością. Ewelina bowiem zrobi wszystko, aby być od Wiktora niezależną…

Warstwa historyczna
Autorka w pełni świadomie zdecydowała się osadzić powieść w realiach międzywojnia. Postawiła jednak na warstwę uczuciową – wszak romans historyczny to nie to samo co książka historyczna. Spodziewajcie się dynamicznego rozwoju fabuły, mieszaniny różnych emocji, scen słodkich jak miód i gorzkich niczym piołun. Subtelnie opisane sceny erotyczne z pewnością pobudzą wyobraźnię wrażliwych Czytelniczek. Znajdzie się także kilka głębokich przemyśleń, proza poetycka i nutka realizmu.

Powieść ebook w sprzedaży na stronie autorskiej www.ecl-pisarka.pl. Książka papierowa w sprzedaży w księgarni internetowej Ridero.

NOWY EDEN Powrót Raju utraconego
Romans science fiction

 

Siedem dni ciemności, koniec świata, koniec zła. A później nastaje nowy świat. Wiara Wabel ma za zadanie zbadać miejsce, gdzie powstał Nowy Eden, rajska kraina pełna niesamowitych stworzeń, roślin i anomalii, które przejdą wszelkie jej oczekiwania. To tam Wer pozna zwyczajnego mężczyznę, który zmieni jej życie o 180 stopni. Lecz czy Faust Obałel jest jedynie zwykłym żulem osiedlowym, którego ona się brzydzi? A może jest kimś całkiem innym?

Wer będzie miała za zadanie nie tylko zbadać Nowy Eden, ale także zmierzyć się z traumami swojego życia. Faust pozwoli jej przeczytać swoje zapiski z okresu ciemności i z pierwszych dni nowego Raju.

„NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” to romans SF, który wprowadzi Cię w niezwykły świat duchowych przeżyć. Nie brak w nim także i cielesnych doznań, o których opowie Ci narratorka i zarazem główna bohaterka Wiara Wabel. Tajemnice, cudowne miejsca, miłość, która narodziła się w duszach, zanim przyszły na ten świat… Daj się wciągnąć w niesamowity świat Nowego Edenu i zobacz, jak mógłby wyglądać świat oczyszczony ze zła. Przekonaj się, czy miłość jest w stanie pokonać wszelkie uprzedzenia i trudną przeszłość.
 


SUBSTYTUTY MIŁOŚCI
Romans współczesny, duchowość


Zakazana miłość pomiędzy dwoma różnymi światami to oczywiście nie nowość, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę romans między sacrum i profanum, temat zakazanej miłości nabiera innych barw. Prostytutka i ksiądz, prawie jak w „Szkarłatnej Literze” lub w Biblii. On jest uosobieniem dobra, pomaga kobietom ulicy wyjść na prostą, jednocześnie studiując teologie, aby zostać duchownym katolickim. Serafin Klein jest już „jedną nogą w sutannie”. Ona jest dwudziestojednoletnią dziewczyną, która wpadła w bagno prostytucji nie do końca z własnej woli. Musiała zostać prostytutką, żeby na siebie zarobić. Burdel stał się jej jedynym światem, choć pragnęła wyrwać się z sideł tego poniżającego zawodu. Życie tych dwojga zmieniło się, gdy Serafin podjął decyzję, że musi uratować duszę dziewczyny. Zatem zaczął działać…

 

WIEK-NIEWAŻNY 1. Szukając siebie
Romans współczesny

Katarzyna Kowalska to trzydziestoletnia bizneswoman, która od dziecka hoduje w sobie niskie poczucie własnej wartości oraz kompleksy. Złe doświadczenia z okresu szkolnego oraz liczne nieszczęśliwe miłostki uczyniły z niej osobę lękliwą ze skłonnością do depresji. Poznajemy Kasię, gdy jest ona właścicielką bardzo dobrze prosperującego biura architektury krajobrazu. Właśnie odszedł na emeryturę jeden z jej pracowników, zatem Kasia musi zatrudnić kogoś na jego miejsce. Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza jej pracownica Wioletta. Dziewczyna od razu przyjmuje kandydata, ciesząc się pełnym zaufaniem szefowej. Niestety, pojawienie się nowego pracownika przyniesie Kasi kolejne zakochanie, które z całej siły będzie się starała z siebie wyrzucić. 

 

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Romans współczesny, etoryka
Druga część romansu przynosi nieoczekiwane zmiany i powroty. Kasia podjęła pracę w galerii sztuki i zamieszkała wraz z Leszkiem i Jolą, którzy przygarnęli ją do siebie jak ukochaną wnuczkę. Kasia jednak nie czuje się jak u siebie, wciąż powracają do niej wspomnienia tamtych chwil, które spędziła z ukochanym. Myśli, że straciła go definitywnie. A jednak Dariusz powraca! I to nie będzie pierwszy powrót w tej powieści. Nagłe zwroty akcji, niespodzianki i tajemnice.