Angelika Zięba

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Urodziłam się pod koniec lat osiemdziesiątych w niedużej miejscowości na południu Polski i tam też mieszkałam przez dużą część mojego życia. Swoje miejsce odnalazłam jednak na brytyjskiej ziemii. Na wyspach mam rodzinę, wychowuję wraz z mężem trzy wspaniałe córki oraz studiuję zarządzanie biznesowe i finansowe.

Już w dzieciństwie z zapałem pisałam dziesiątki wierszy, skrzętnie je dokumentując w ulubionym notatniku. Wygrywane miejscowe konkursy pisarskie przysparzały mi wiele radości i wzruszeń. 
 
W późniejszych etapach życia, pochłonięta bardziej przyziemnymi czynnościami, swój notes schowałam głęboko na dnie szafy i na wiele lat porzuciłam jakąkolwiek twórczość. 

Po trzydziestce jednak, nadal poszukując drogi i sposobu na życie, ponownie odnalazłam w sobie miłość do słowa pisanego. Tym razem jednak zadebiutowałam nie z wierszami, a z moją pierwszą książką, której wydaniu poświęciłam się w zupełności. 

"Zapisane między gwiazdami" to tytuł mojej pierwszej powieści, która ma charakter obyczajowy przeplatany z romansem. Nie planuję jednak na tym poprzestać, gdyż książkowa Ada, główna bohaterka, zasługuje na opowiedzenie jej historii do końca...

Dorobek literacki

Zapisane Między Gwiazdami

Rok wydania:   2022

Data premiery:   06-12-2022

Oprawa:   miękka (a5)

Stron:   288

Gatunek:   powieść obyczajowa

Wydanie: własne

 

Opis książki:

Ada to dojrzewająca nastolatka, której wejście w dorosłość usłane jest troskami. Rodzinne dylematy, skomplikowane życie towarzyskie, a co za tym idzie pierwsze miłostki, pierwsze zawody i rozczarowania.

Czy los wynagrodzi jej trudy dorastania?
Czy życie ma dla niej scenariusz zapisany między gwiazdami?

Książka, posługując się językiem  i sposobem myślenia głównej bohaterki-    nastolatki, przedstawia nam życie codzienne  dojrzewającej dziewczyny. W niewyszukany sposób obrazuje nam  trudy i radości towarzyszące podczas pokonywania tej niełatwej drogi ku dorosłości. 

Jest to pierwsza część serii opowiadającej o przygodach  Ady.