Dorota Wójcik

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów słowa pisanego.
Już jako mała dziewczynka lubiłam wymyślać różne historie naznaczone czarnym humorem i swoimi opowieściami bawiłam rodzinę i znajomych, ale wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że kiedyś wydam swoją książkę. Dopiero gdy zaczęła się era blogów i na swojej stronie zaczęłam publikować pierwsze opowiadania, a te spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników, pomyślałam o napisaniu powieści, od pomysłu do realizacji był tylko krok.
I tak w 2019 roku na rynku wydawniczym ukazał się mój debiut „Cecylio, obudź się!” - Wydawnictwo Lira. Dwa lata później do księgarń trafiła moja druga książka „Bieg Anioła” - Wydawnictwo Lucky, a w październiku 2022 roku do wyżej wymienionych dołączyła trzecia powieść „Kto szuka, ten znajdzie” - Wydawnictwo Lucky.

Prywatnie, żona, mama, właścicielka dwóch kotów i dwóch psów. Wolny czas głównie poświęcam na pisanie i czytanie książek. Choć w mój dzienny harmonogram wpisuję też ćwiczenia fizyczne, a przed spaniem lubię obejrzeć jakiś dobry film.


 

Dorobek literacki

Cecylio, obudź się!” – Wydawnictwo Lira

Cecylia niedawno skończyła czterdzieści lat. Jest szczęśliwą mężatką (przynajmniej tak myśli) i ma dorosłego syna Lucjana, który właśnie zaczął studia. Jej życie skupia się na rodzinie. Nie pracuje zawodowo, dba o ognisko domowe i pilnuje, by mężowi i potomkowi na niczym nie zbywało, mało dbając o własne pragnienia i marzenia.
Męczennicy raczej nie mają łatwego życia, aureolę, o ile w ogóle, otrzymują dopiero po śmierci, o czym Cecylia dowiaduje się boleśnie, gdy przypadkiem odbiera esemesa od kochanki męża. Kiedy się wydaje, że sięgnęła dna, wtedy otrzymuje informację o śmierci wuja Leopolda, któremu zawdzięcza swoje imię. A główna bohaterka powieści uważa, że to ono jest źródłem jej wszystkich życiowych niepowodzeń, bo imię Cecylia pochodzi od łacińskiego słowa caecus i oznacza – ślepy. Jej tezę zdają się potwierdzać kolejne wydarzenia. Cecylia jedzie na pogrzeb stryja i z deszczu wpada pod rynnę...


Bieg Anioła” – Wydawnictwo Lucky

Gertruda od wielu lat wiedzie życie naznaczone piętnem tragicznych wydarzeń z przeszłości. Z dnia na dzień stała się outsiderką, żyjącą na marginesie małej wiejskiej społeczności.
Gdy kobieta znajduje w lesie psa, którego ktoś przywiązał łańcuchem do drzewa. Nawet przez myśl jej nie przeszło, że poczciwy czworonóg ma wielki dar, przyciąga do siebie ludzi jak magnes. Gertruda nie tylko zejdzie z samotnej drogi, ale stare kalosze zamieni na biegowe buty.
Wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, niestety Gertruda i jej nowi przyjaciele nie zdają sobie sprawy, że ich poczynania są solą w oku sołtysa, który szuka zemsty, bulterier uratowany przez Gertrudę, należy do groźnego bandyty, a ten ma na pieńku z Don Padre szefem kartelu meksykańskiego...

Kto szuka, ten znajdzie” - Wydawnictwo Lucky


Jak dobrze mieć sąsiada… Kiedy dzieci nie wracają z urodzin kolegi, ich rodzice wkraczają do akcji. Grupa sąsiadów, którzy do tej pory nie mieli ze sobą zbyt wiele wspólnego – oprócz mieszkania na tej samej ulicy – jednoczy siły w jednym celu: odnalezienie dzieci za wszelką cenę! Pod osłoną nocy przemierzają nieznane sobie dotąd rejony, spotykają ludzi, z którymi nigdy nie mieli do czynienia, doświadczają nowych dla siebie emocji i stają twarzą w twarz z własnymi słabościami. A przy okazji: spowodują pożar, doprowadzą do wybuchu, porwą pracowników klubu nocnego, pokrzyżują plany zorganizowanej grupie przestępczej.
Kto szuka, ten znajdzie. Ale czy zawsze to, czego szukał?