Izabella Agaczewska

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Izabella Agaczewska  (Agnieszka Imiołek) rodowita krakowianka. Absolwentka pedagogiki specjalnej, ukończyła WSP w Krakowie (obecnie UP). Jest oligofrenopedagogiem, wraz z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną tworzy spektakle teatralne i filmy fabularne.
Kocha podróże i odkrywanie nowych miejsc. Uwielbia eskapady rowerowe oraz piesze wędrówki. Jej pierwszą miłością były i są książki.
Jest autorką dwóch powieści obyczajowych: „Aleja Cichych Szeptów” oraz „Poduszka na parapecie”. Napisała też książkę dla dzieci „Sanatorium cudów”.
Od kilku lat autorka publikuje na blogu „Opowiadania na jeden kęs". To krótkie, zabawne, czasem refleksyjne, a niekiedy wzruszające historie.

 

Dorobek literacki

???? Aleja Cichych Szeptów to książka o dojrzałej miłości i upartym dążeniu do celu. Bohaterowie muszą zmierzyć się z najbardziej nieprzewidywalną loterią - własnym losem. Życie dyktuje im twarde warunki, ale i pozytywnie zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie.

???? Poduszka na parapecie to zabawna powieść poruszająca jednak ważny i aktualny problem samotności, z którym boryka się coraz więcej osób, niezależnie od wieku. Dwie kobiety, różne historie, które nieoczekiwanie się splatają. 

???? Sanatorium cudów to książka dla starszych dzieci, opowiada o przygodach Aleksandra i jego przyjaciół. Bohaterowie zmagają się nie tylko z własną niepełnosprawnością, ale i niechęcią zdrowych rówieśników. Dopiero gdy zjawia się pani Konstancja wszystko się zmienia. Nowa opiekunka zdradza im tajemnice starego sanatorium. Dzieci odkrywają nieznaną krainę.

"Własna ścieżka" - Antologia Samowydawców. 16 opowiadań, 16 autorów, 8 gatunków. W tym jedno autorstwa Izabelli Agaczewskiej "Zlecenie". O zmierzeniu się z własną słabością, odzyskaniu tożsamości i niezależności.

Od kilku lat autorka publikuje na blogu „Opowiadania na jeden kęs". To krótkie, zabawne, czasem refleksyjne, a niekiedy wzruszające historie.

???? W najbliższych planach jest kolejna książka dla dzieci, której bohaterowie będą musieli rozwikłać zagadkę – kto nocą straszy w wieżowcu i nie daje spać sąsiadom?

???? Autorka pisze następną powieść obyczajową, będzie ona dotykała trudnego tematu przemocy domowej, a także ingerowania w ludzkie życie.