Wanda Siubiela

Moja Wizytówka 
 

O Mnie


Poprzez moją twórczość wprowadzam Czytelnika w unikalny i pełen niezwykłych przygód świat, który porusza serca i sprawia, że odbiorca świadomie rozpoznaje nieskazitelne światło drzemiące w nim i ciemność kryjącą się w zakamarkach umysłu. To od naszych decyzji zależy, jaki świat oglądamy. Nigdy nie jest za późno, aby zdecydować się na zmianę i przyjrzeć się z bliska lękom i problemom, które nękają nasze skołatane serca i myśli.
Pierwsze książki napisałam z myślą o najmłodszych, tworząc serię „Kamień Królestwa Sloget”, która w obecnej chwili liczy 12 ksiąg. Główna bohaterka - mała elfka Anastazja - poprzez własną postawę pokazuje, że nawet najmniejsze światełko potrafi rozświetlić największe ciemności i sprawić, że zniknie wszelki ślad po lęku, jaki spowija ludzkie serca. Nastusia wraz z najbliższymi wkracza do świata, w którym mrok kradnie planecie Orkusz spokój i harmonię. Pod przykrywką magii przedstawiam trudy dnia codziennego i bezpośredni kontakt z własnym wnętrzem - poruszam temat życia i śmierci, zdrowia i choroby, miłości i nienawiści... W serii „Kamień Królestwa Sloget” pokazuję świat, który mamy na wyciągnięcie dłoni i doświadczamy na własnej skórze każdego dnia...
W październiku 2022 roku miała premierę "Mroczna zasłona", która jest wprowadzeniem do nowej serii książek "Gwiezdny pył". W tej części Anastazja zmierzy się z własnymi słabościami, z którymi niejednokrotnie konfrontuje się podczas pokonywania przeszkód stawianych przez istoty z Ciemności. Głowna bohaterka poprzez własną postawę pokazuje Czytelnikowi, że każdy człowiek może się znaleźć w najgorszym miejscu, z najgorszymi ludźmi lub istotami oraz, że każdy ma w sobie "ciemność", ale to od niego zależy czy tą "ciemność" wpuści do swojego życia. Nieugięta postawa małej elfki, która jednoczy wszystko na zewnątrz i wewnątrz niej samej, jednoznacznie pokazuje, że warto być sobą, a gniew, lęk i nienawiść najłatwiej jest przezwyciężyć dobrem, miłością i współczuciem. Trzeba zaakceptować te wszystkie emocje, bo one po prostu istnieją. Do nas należy nasze wnętrze i od nas zależy jak będziemy czuć się sami ze sobą i czy każdego dnia spojrzymy w lustro z wdzięcznością za dar życia.
Książka "Niedzielna torebka" skierowana jest dla dorosłego Czytelnika. Dzięki niej można zagłębić się w codzienne życie polskich obywateli, pełnych nadziei na odzyskanie i utrzymanie niepodległości naszej pięknej ojczyzny. Podczas swojego burzliwego życia główna bohaterka książki Julia doświadcza smaku miłości, śmierci i nienawiści. Skrajne oblicza rzeczywistości przeplatają się do końca jej dni. Poznaj niezwykłe życie Julii, które przypadło na okres dwóch wojen światowych, i zobacz, jak wyglądał zakrwawiony od straszliwych zbrodni świat oczami kobiety.
Z całego serca zapraszam do zapoznania się z literackimi bohaterami, którzy wyszli spod mojego pióra - a dokładnie spod klawiszy komputerowych.

Dorobek literacki

Książki wydane w 2019 roku
Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Podziemie Waltar - 2 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Splątany nurt rzeki Ister - 3 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Wieczna Zmarzlina - 4 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Ostatnie uderzenie serca - 5 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Wędrówka Oddzielonych - 6 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Gwiezdny Wir - 7 Tom - Kamień Królestwa Sloget

Książki wydane w 2020 roku
Ukryty spichlerz - 8 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Morze nadziei - 9 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Bezkresna otchłań - 10 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Świetlista powłoka - 11 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Szklany Rycerz - 12 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Książki wydane w 2021 roku
Niedzielna torebka

Książki wydane w 2022 roku
Mroczna zasłona

Książki wydane w 2023 roku
Łączka - Czarna kostka