Dzisiaj jest: 1.6.2023, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com
Tytuł:

KRÓLOWA ŻEBRAKÓW Ewelina C.Lisowska - ebook, romans historyczny

dodano: 2023.03.23 ważne do: 2023.10.25 wyświetleń: 67
25 PLN
Autor: Ewelina C.Lisowska
Wydawca: Wydawnictwo Romanse
Rok wydania: 2022
Szczegóły - opis
Ewelina C.Lisowska
KRÓLOWA ŻEBRAKÓW PDF ebook
Romans historyczny osadzony w 20-leciu międzywojennym
Ewelina to 25-letnia córka kowala, stara panna, chorowita i bez szans na propozycję matrymonialną. Dziewczyna sprzedaje na ulicy własnoręcznie zrobione, szmaciane lalki. Dziewczynę codziennie obserwuje z okna swojej kawalerki Wiktor Walicki (35 lat, kawaler), który pracuje w redakcji Gazety Codziennej. Jest zima, na ulicy panuje mróz, w mieście jeszcze nie wszędzie jest światło elektryczne, niewielu może pozwolić sobie na posiadanie samochodu czy nawet powozu. Bieda przeplata się tutaj z luksusem, a ciche cierpienie z zabawą i przepychem.
Życie Eweliny zmienia się, gdy dostaje propozycję mariażu z 50-letnim wdowcem, Krzysztofem szewcem. Dziewczyna od pierwszych chwil znajomości pała do niego niechęcią. Już na pierwszym spotkaniu sprzeciwia się woli ojca, który nie chce już dłużej trzymać pod dachem niechcianej córki. W środku nocy wyrzuca ją na ulicę – w domowej sukience i kapciach. Dziewczyna błąka się po mieście, nigdzie nie może znaleźć schronienia. Sytuację komplikuje fakt, że jest chora i mocno osłabiona. Przed śmiercią ratuje ją Wiktor, który cudem – na przyjęciu urodzinowym ciotki – dostrzega przez okno idącą po ulicy dziewczynę, którą skądś zna.
Ewelina pozostanie w mieszkaniu Wiktora jako pomoc domowa i kucharka. Szybko jednak oboje zaczną rozumieć, że ślub z rozsądku będzie dla nich wybawieniem. Niestety, samotny i niedoceniony mężczyzna zakocha się w swojej gosposi. Ona zaś będzie mu wdzięczna i nic ponad to…
„Królowa żebraków” to powieść pełna kontrastów i emocji. Odnajdziesz tu chwile słodkie jak miód i gorzkie jak piołun. Realistyczne sceny, ukazanie wewnętrznych rozterek bohaterów, nadzieja i miłość… Wszystko to na tle realiów międzywojnia. Autorka podzieliła powieść na krótkie rozdziały, co sprawia, że podczas czytania ma się wrażenie, że ogląda się film. Wszelkie wątpliwości co do historycznych faktów 20-lecia zostają rozwiane na początku powieści, we wstępie, który Ewelina C.Lisowska kieruje do swoich Czytelników. Powieść zawiera opisy scen erotycznych.
Kontakt
Ewelina C.Lisowska
Rajcza, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Komentarze
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona