Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Pod skrzydłami miłości

Autor: Izabela M. Krasińska
Kategoria/cykl: literatura piękna
Typ okładki: miekka
Wydawca: Czwarta Strona
Rok wydania: 2016
Ocena:
Najbardziej boimy się tego, co jest nieznane i nowe. Wyolbrzymiamy problemy, usprawiedliwiamy się, szukamy kolejnych powodów, podczas gdy tak naprawdę brakuje nam motywacji do działania. Nie chcemy spróbować, z góry zakładamy porażkę. Kiedy oswoimy w końcu nasze obawy, najczęściej okazuje się, że wcale nie były takie przerażające, jak nam się wydawało. Wszystko zależy tylko od tego, z jakiej perspektywy patrzymy na daną sprawę i czy starcza nam odwagi, by przełamać wszystkie lęki.” „Pod skrzydłami miłościIzabela M. Krasińska

                                                                         Witam się z Wami październikowo
 
Dziś mam dla Was bardzo udaną moim zdaniem, debiutancką powieść autorstwa Izabeli M. Krasińskiej z cyklu: „Pod skrzydłami miłości”. Pierwsza część nosi ten sam tytuł co cały cykl. Cykl ten ma 3 książki, które mam zamiar po kolei, tydzień po tygodniu, dla was zrecenzować (z małą przerwą na podsumowanie minionego właśnie września) Teraz chcę podzielić się z Wami tą historią i trochę wam o niej i jej bohaterach opowiem. Także chwytajcie coś pysznego na przegryzkę i ruszamy.
Książka „Pod skrzydłami miłości”, to poruszająca opowieść, która wciąga czytelnika w wir emocji i refleksji. Tytuł doskonale oddaje istotę treści, wskazując na siłę uczucia, która potrafi nas zaskoczyć w najmniej spodziewanych momentach.
Główną bohaterką powieści jest Marta, którą nękają skomplikowane emocje. Jej świat zawalił się, kiedy zrozumiała, że długoletni związek, w którym tkwiła, nie ma perspektyw na przyszłość. Tragiczny wypadek samochodowy, w którym niemal straciła życie, staje się punktem zwrotnym, po którym jej życie nabiera nowego sensu. 
Autorka w wyjątkowy sposób ukazuje, jak dramatyczne zdarzenia mogą prowadzić do pozytywnych przemian, inspirując do odważnych kroków. Wszystko zmienia się, gdy na drodze Marty pojawia się Piotr, strażak, który wyciąga ją z wraku samochodu. Ich relacja ewoluuje w coś więcej niż tylko przyjacielską więź. Jednak autorka unika idealizowania miłości, ukazując, że czasem samo uczucie nie wystarcza do rozwiązania trudności. 
Książka jest pełna pytań o sens, o siłę do stawiania czoła przeciwnościom i o potrzebę zaufania. Marta wędruje przez labirynt życiowych decyzji, starając się odnaleźć swoje miejsce i zrozumieć, czego naprawdę pragnie.  
Jakie trudności spotkają tych dwoje ludzi? Ile pytań i odpowiedzi muszą w sobie odnaleźć? Czy pokonają niemoc, jaka będzie im towarzyszyć? Czy zazdrość może zniszczyć prawdziwą miłość? Na te i wiele innych pytań, jakie zapewne nasuną Wam się w czasie czytania, znajdziecie odpowiedź w tej pięknej i wartościowej lekturze.
Podsumowując
 
Twórczość Izabeli M. Krasińskiej, to nie tylko opowieść o miłości romantycznej, ale także o odkrywaniu swojej tożsamości i wartości. Pisarka oddaje głos ludzkim emocjom i wewnętrznym konfliktom, tworząc postacie autentyczne i pełne życia. Jej piękny styl narracji i dobrze dobrane słownictwo pozwala czytelnikowi zanurzyć się w historii, utożsamić się z bohaterami i przeżywać ich radości oraz smutki. Autorka stawia realne pytania i uosabia prawdziwe reakcje, kiedy bohaterowie mierzą się z przeciwnościami losu. Możemy poczuć ich ból i cierpienie, a także łzy wzruszenia i ulgi. Tu zawsze mam zagwozdkę, ile Wam zdradzić. Chcę jednak, abyście odkrywali tę powieść sami.
Ta książka, to niezwykła podróż przez zakamarki serca i umysłu dwojga ludzi między którymi rodzi się niezwykła miłość. Taka,  która zdarza się tylko raz w życiu, a my czytelnicy możemy być jej obserwatorami. Podoba mi się w niej to,że autorka pokazuje perspektywę każdej ze stron co pozwala nam lepiej zrozumieć ich postępowanie i odczucia.

To historia, która przypomina nam, że życie bywa pełne niespodzianek, a prawdziwa siła tkwi w naszej zdolności do przekształcania trudności w możliwości. Historia bohaterów skłoniła mnie samą do wielu refleksji i do zatrzymania się w biegu życia. Krótko mówiąc, Izabela M. Krasińska stworzyła opowieść, która porusza, inspiruje i zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu czytania lektury. 
Ze swojej strony gorąco Wam tę pozycję polecam, a sama nie mogę doczekać się, co kryje przede mną kolejna część tej historii.

Zaczytana Olaheart


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona