Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Niech Pani COŚ z NIM zrobi!"

Autor: Ewelina Woźniak
Kategoria/cykl: Poradniki
Typ okładki: Miękka
Stron: 156
Wydawca: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Rok wydania: 2023
Cena: 22,25 zł zł
Ocena:
Link do zakupu: https://www.gandalf.com.pl/b/niech-pani-cos-z-nim-zrobi-poradnik
Tak się zastanawiam, czy często czytanie poradniki? Ja muszę powiedzieć, że nie za bardzo ????Ale ten, który Wam przedstawiam jest naprawdę wartościowy. I taki powiedziałabym dokładnie z życia wzięty. Sporo opisanych sytuacji jest mi tak dobrze znanych. Jesteście ciekawi o czym jest to kompendium wiedzy? Jeśli tak, to zapraszam Was do przeczytania mojej patronackiej opinii ;)
Autorka w swojej publikacji porusza ważny temat, jakim jest zrozumienie naszych dzieci. Jak często bowiem wydaje nam się, że z dziećmi jest coś nie tak? Bo nas nie słuchają, bo odstają od reszty, bo zachowują się w stosunku do nas niegrzecznie, wręcz agresywnie. Ale czy to tylko wyłącznie wina dziecka? Dlaczego zawsze zwalamy winę na nasze pociechy? Dlaczego nie próbujemy znaleźć winy przede wszystkim w sobie i w swoim zachowaniu? Często jesteśmy bezsilni, a jedyną formą pomocy wydają nam się spotkania z psychologiem. Większość rodziców ma takie przekonanie, że jak zaprowadzi dzieci do psychologa to już będzie idealnie. Ale to nie działa jak warsztat samochodowy. Że zaprowadzasz niegrzeczne dziecko, a oddają Ci istotę wręcz idealna. To absolutnie nie tak. Tutaj, aby nasza córka czy syn było posłuszne i nas słuchało, musimy zacząć "naprawianie" od siebie samych.
Jak powszechnie wiadomo, rodzice są najważniejszym istotami w świecie dziecka. To on nas zależy, jak nasza pociecha będzie postrzegać otoczenie i nas. Jeśli w rodzinie Dobrze się układa, rodzice się wzajemnie szanują oraz nie mają nałogów, dziecko wychowa się w poczuciu bezpieczeństwa, będzie szczęśliwe i kochające. Jeśli natomiast w domu jest dużo języków, przemocy lub rodzice mają jakieś nałogu, wtedy szczęście i bezpieczeństwo naszych dzieci jest zagrożone. Nasze pociechy patrząc na złe zachowania od najmłodszych lat, uczą się ich, a w dorosłym życiu z bardzo dużym prawdopodobieństwem przeniosą je na swoje rodziny. Więc jasno wynika z tego, że nie tędy droga. Zatem z tego poradnika wynika jasno, że jest to kompendium wiedzy jak postępować z naszymi dziećmi i z nami samymi. Co należy zrobić, aby obie strony były zadowolone i by uniknąć niepotrzebnych starć.
Muszę przyznać, że ten poradnik bardzo mnie zaskoczył. I to tak pozytywnie. Nie spodziewałam się, że Autorka przedstawi tyle sytuacji, które znam również z własnego doświadczenia. Mam wrażenie, że każda osoba, która przeczyta tę publikację, może w niej odnaleźć cząstkę siebie. Po jej przeczytaniu, moje postrzeganie wiem kwestii uległo zmianie. Będę się starała wdrożyć przedstawione metody, by zarówno mi jak i mojemu dziecku żyło się lepiej. Według mnie, ta lektura, to taka pozycja, która zawsze powinna być pod ręką. Gdy mamy gorszy okres, powinniśmy po nią sięgnąć i przeczytać, by dowiedzieć się, co możemy poprawić lub udoskonalić. Ponadto bardzo podoba mi się to, że po każdym większym rozdziale, jest zawarta strona z pytaniami. Jest tam miejsce na nasze notatki dotyczące sytuacji z naszego życia. Możemy opisać, co my robimy w konkretnych momentach. Uważam to za duży plus, bo od razu możemy skonfrontować wiedzę podaną nam przez Panią Psycholog z naszym postępowaniem. Książka jest napisana w bardzo prosty i przystępny sposób. Osoba czytająca nie ma żadnych problemów z jej zrozumieniem. Ponadto pomaga nam zrozumieć, co czują nasze dzieci oraz jak możemy się do nich zbliżyć. Autorka przybliża nam, czego powinniśmy unikać i co robić, by nasze pociechy były po prostu szczęśliwe i czuły się z nami bezpiecznie.
Bardzo Wam polecam ten poradnik. Myślę, że jest to doskonała pozycja dla wszystkich rodziców. Warto ją mieć zawsze pod ręką. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Serdecznie dziękuję Autorce za dedykację, zaufanie i błyskawiczną wysyłkę. Wydawnictwo Literackie Białe Pióro dziękuję zaś za możliwość objęcia książki patronatem medialnym oraz za możliwość zapoznania się z tą publikacją. Z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i zachęcam Was gorąco do sięgnięcia po tę lekturę ❤

Bibliotekarka Natalka ????

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona