Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Za głosem serca

Autor: Izabela M. Krasińska
Kategoria/cykl: Obyczajowa
Stron: 464
Wydawca: Czwarta Strona
Rok wydania: 2017
Ocena:

Przypomniała sobie słowa, które przeczytała
kiedyś w internecie: Że miłość może przyjść niespodziewanie
albo umrzeć w jedną noc. Że wielcy przyjaciele w jednej chwili
mogą stać się wrogami, i przeciwnie, wróg może stać się
przyjacielem na całe życie. Że „nigdy więcej” nigdy nie
nadchodzi, a „na zawsze” ma swój koniec. Że ten, kto ryzykuje,
nigdy nic nie traci, zaś ten, kto nie ryzykuje, niczego nie
wygrywa. Wtedy te kilka zdań wydało jej się jedynie ładnymi
sentencjami. Dzisiaj, kiedy uświadomiła sobie ich sens,
dostrzegła, ile prawdy w sobie zawierają
.” Izabela M. KrasińskaZa głosem serca

Witam Was serdecznie

Dziś zgodnie wcześniejszą zapowiedzią mam dla Was kontynuację cyklu „Pod skrzydłami miłości” autorstwa Izabeli M. Krasińskiej pod tytułem: „Za głosem serca”. Poznacie w niej dalsze losy bohaterów naszej strażackiej serii. Odkryje ona przed Wami tajemnice bohaterów,czekają na Was nieoczekiwane zwroty, niespodziewane i wstrząsające tragedie. Ciekawi? Rozsiądźcie się wygodnie, opowiem wam trochę na temat fabuły

Marta i Piotr to małżeństwo, które wydaje się niemal doskonałe, ale życie ma w zwyczaju komplikować to, co wydaje się pozornie proste. Są szczęśliwi,zakochani, jedyną rzeczą, jakiej im brakuje do pełni szczęścia, są własnie  wspólne dzieci. Niestety, po sześciu latach małżeństwa, Marta coraz trudniej znosi bezpłodność swojego męża, mimo wcześniejszych deklaracji, że akceptuje go w całości wiedząc o tym,że nie będą mieli wspólnych dzieci. 

Decyzja o adopcji nie jest łatwa, ale jest najlepszym wyborem, jaki mogli podjąć, choć nie jest łatwo, bo adopcja to równie odpowiedzialna rola, jak powołanie na świat nowego życia. Jednak wraz z adopcją ich rzeczywistość zmienia się, ponadto zaczynają odczuwać monotonię i  w ich związek wkrada sie rutyna. 

Marta marzy o powrocie do pracy, ale obawia się wyznać to Piotrowi, pamiętając na co się umowili. Tymczasem w ich życiu pojawia się ktoś trzeci, kto wydaje się być zagrożeniem dla ich związku. 

Czy ich miłość przetrwa tę trudną próbę czy podejmą wyzwanie i zawalczą o siebie?Co nieoczekiwanego,zarazem wstrząsającego spotka Naszych bohaterów? Do jakiego stopnia „ten trzeci” namiesza w życiu Marty i Piotra?Do czego doprowadzą negatywne emocje?Czy będąc „pod ścianą” będą umieli odnaleźć na nowo wspólny język i wyjść z impasu?

„Za głosem serca”, to piękna historia o sile przyjaźni, miłości i rodziny. Autorka udowadnia, że nawet w obliczu największych trudności losu, szczęście może czekać tuż za rogiem. Każde bolesne doświadczenie może nas wzmacniać, a miłość potrafi pokonać wszelkie przeciwności.

Izabela M. Krasińska zgrabnie ukazuje zawiłości relacji między Martą i Piotrem, sprawiając, że czytelnik bez trudu utożsamia się z bohaterami. Jej narracja jest pełna emocji i autentyczności, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Wątki adopcji, życia rodzinnego i kryzysu w związku są przedstawione w sposób subtelny i przemyślany, a także bardzo autentyczny.

Podsumowując

Ta książka i losy jej bohaterów,to wzruszająca opowieść o tym, jak prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszelkie trudności. To opowieść,która wprowadza nas w świat emocji, miłości i wyzwań życiowych jej bohaterów.

Powieść porwała mnie do tego stopnia, że od razu sięgnęłam do czytnika po kolejną część by dowiedzieć się co stało się z jednym moich ulubionych bohaterów... Jednak tego Wam nie zdradzę, powiem tylko jakież było moje zaskoczenie... a emocje niemalże sięgnęły zenitu. Jeszcze tak szybko to ja nigdy nie przebierałam okiem

 Kiedy myślisz, że wszystko już stracone, na twojej drodze staje miłość - to przesłanie stanowi według mnie serce tej pięknej powieści, która skłania do refleksji nad wartością rodziny i przyjaźni, a jednocześnie oferuje czytelnikowi niezapomnianą podróż przez emocjonalny labirynt bohaterów. Autorka stworzyła poruszającą historię, która na pewno zostanie w pamięci czytelnika na bardzo długo. 

Zaczytana Olaheart


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona