Dzisiaj jest: 22.4.2024, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

W obłokach marzeń

Autor: Izabela M. Krasińska
Kategoria/cykl: literatura piękna
Typ okładki: miękka
Stron: 416
Wydawca: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Ocena:
Link do zakupu: https://www.taniaksiazka.pl/w-oblokach-marzen-izabela-m-krasinska-p-1038748.html
Leżąc w jego ramionach, Daria zastanawiała się, czy tak silna miłość jest normalna, czy łączące ich uczucie nie jest zbyt mocne, a przez to niszczące? Czy potrafiłaby żyć bez Pawła? Wystarczyło, że popatrzyła w jego niewinne, zielone oczy i już znała odpowiedź. Nie przeżyłaby bez niego ani jednego dnia, ani jednej godziny. Tak, była naprawdę szczęśliwa… W obłokach marzeńIzabela M. Krasińska
 

Dzień dobry cześć i czołem

Przyszedł czas przedstawić Wam moi drodzy kolejną część historii strażaka Piotra i jego najbliższych. Bez zbędnych wstępów zapraszam Was na słów kilka o książce.  

Jak się domyślacie „W obłokach marzeń”, to trzecia część serii „Pod skrzydłami Miłości”autorstwa Izabeli M. Krasińskiej, która przenosi czytelnika w świat pełen emocji, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. To kolejna część pięknej, nie przerysowanej  życiowej historii, która z pewnością mogłaby wydarzyć się naprawdę,bo właśnie takie były moje odczucia po jej przeczytaniu. 

Książka rozpoczyna się od tragicznego wypadku samochodowego, który
doprowadza Piotra na skraj śmierci. To wydarzenie sprawia, że główny bohater przewartościowuje swoje życie, zaczyna bardziej doceniać życie i decyduje się na przeprowadzkę z żoną i dziećmi do urokliwej miejscowości Zarzewie. Ich marzenie o własnym domu na wsi staje się rzeczywistością, a czytelnik może razem z nimi cieszyć się każdą wspólną chwilą.

Jednak spokój rodziny Piotra zostaje niespodziewanie zachwiany, gdy poznają bliżej swoich nowych sąsiadów, Darię i Pawła oraz ich urocze córeczki. Piotr, mimo że stara się ukryć swoje obawy, pozostaje nieufny względem swojego sąsiada Pawła, mając wobec niego pewne podejrzenia,zaczyna dyskretnie go obserwować. Prawda, którą odkrywa, okazuje się przerażająca i pozostawia go bezsilnym w obliczu tego, co się dzieje.

Co szokującego odkryje Piotr? Czy zareaguje?Jakie będą konsekwencje tego odkrycia poniesie?  Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź okrywając ostatnią nie mniej życiową niż poprzednie część tej historii.

Książka porusza wiele ważnych tematów, takich jak miłość, zaufanie, przemoc domowa i trudne relacje. Pytania, które się pojawiają, dotykają głębokich aspektów ludzkiej natury: dlaczego ranimy tych, których najbardziej kochamy? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć każde zło? Czy warto walczyć o uczucie, które wydaje się być utracone? Jak pomóc osobie, która odrzuca nasze wsparcie? 

Autorka zręcznie prowadzi czytelnika przez labirynt wielu emocji i trudnych sytuacji, stawiając pytania, które skłaniają do refleksji nad własnym życiem i relacjami. Muszę przyznać, że postaci są świetnie rozbudowane, możemy dzięki temu bez trudu znaleźć się w ich  położeniu, poczuć ich emocje czy poznać punkt widzenia okiem bohaterów.

Izabela M. Krasińska  stworzyła poruszającą, a momentami nawet szokującą powieść, która przypomina nam, że piekło może rozgrywać się za zamkniętymi drzwiami, często tuż obok nas. To także opowieść o tym, że pozory potrafią mylić, a nie każdy jest tym, za kogo się podaje i nigdy do końca nie wiemy z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Książka skupia się na trudnej miłości, przezwyciężaniu strachu, a także rozpaczy i bezsilności. Ponadto, autorka odważnie podejmuje temat przemocy domowej, który nadal jest często przemilczany i traktowany jako tabu.


 Podsumowując

To lektura, która wstrząsa emocjami, prowokuje do myślenia i zostawia po sobie trwałe wrażenie. To historia, która zmusza nas do zastanowienia się nad własnymi relacjami i wartościami, a jednocześnie zachwyca umiejętnościami autorki w kreowaniu realistycznych, bawrnych postaci i budowaniu napięcia narracyjnego. Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej z głębokim przesłaniem. 

Kto wie może komuś z Was ta książka pomoże podjąć decyzję, będzie impulsem by poszukać pomocy lub zmienić coś w swoim życiu póki na to czas. Pamiętajcie nigdy nie jest za późno, aby zmienić coś na lepsze, choć nie rzadko to trudne,jednak czasem warto zacząć wszystko od nowa!  

Zaczytana Ola heart


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona