Dzisiaj jest: 26.2.2024, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Przemilczeć pustkę

Autor: Justyna Barańska
Kategoria/cykl: Poezja
Typ okładki: miękka
Stron: 70
Wydawca: Wydawnictwo KryWaj
Rok wydania: 2022
Ocena:

„Przemilczeć pustkę” – to drugi autorski zbiór wierszy autorki urodzonej i mieszkającej w Ćmielowie. Pierwszy zbiór poezji pt. Pod jednym niebem ukazał się w 2018 roku. Obecny tomik to zbiór jakże dojrzałych 60 wierszy o różnej tematyce. Książka wzbogacona jest subtelnymi grafikami. Na końcowych stronach znajduje się krótka notka o autorce. Okładkę zdobi zdjęcie wykonane przez Natalię Barańską. Dodatkiem do książki jest zakładka graficznie nawiązująca do projektu okładki.
Przemilczeć pustkę, to poezja, która przenika czytelnika na wskroś. Czytając każdy kolejny wiersz, odkrywamy kolejne emocje, odczucia, kolejne zadumania Autorki, nad życiem. Justyna wprowadza czytelnika w swój świat delikatnymi ścieżkami neuronowymi. Tak, właśnie tak, gdyż wiersze Autorki, to nie piękny opis świata i beztroskiego życia. Justyna Barańska sięga głębiej, bardziej, mocniej a przy tym zachowując tak cenną dzisiaj prostotę przekazu.


przemilczam pustkę
uczę się od nowa naturalnego odruchu
chronienia wewnętrznego świata


martwy sezon myśli
jest jak przepowiednia
stwardnieje skóra
oczy przywykną do ciemności


nic się nie zmieni
a jednak zmieni się wszystko

Pozycja godna polecenia - Redaktor -Aga


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona