Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

KRZESŁO I INNE OPOWIADANIA

Autor: KATARZYNA LEWANDOWSKA
Kategoria/cykl: LITERATURA PIĘKNA, OPOWIADANIA, MINIATURY LITERACKIE
Stron: 111
Wydawca: WYDAWNICTWO MOJA PRZESTRZEŃ KULTURY
Rok wydania: 2024
Ocena:
Link do zakupu: krzeslo2024@gmail.com
Przemijanie i transcendencja

"Krzesło i inne opowiadania" to zbiór tekstów, których głębia przekracza granice zwykłej narracji, wprowadzając czytelnika w świat emocji, symboli i refleksji. Katarzyna Lewandowska, debiutująca autorka, w sposób niezwykle sugestywny przekazuje historie, które wypełnione są metaforami życiowymi i znaczeniami głębszymi niż mogłoby się początkowo wydawać. Katarzyna Lewandowska debiutuje jako autorka, która od razu zaskakuje głębią i wrażliwością swojej narracji.
 
W opowiadaniu "Płótno" autorka porusza tematykę relacji rodzinnych, sztuki oraz życiowych zmagań. Przez metaforę płótna, które staje się symbolem więzi między Matką a córką, Lewandowska ukazuje procesy transformacji, konfliktów i ostatecznego pojednania. Historia Malwiny i jej Matki to opowieść o odnajdywaniu siebie poprzez sztukę oraz odkrywaniu sensu życia w relacjach rodzinnych.
W opowiadaniu "Fruzia" towarzyszka w samotności staje się symbolem lojalności i stabilności w zmieniającym się świecie bohatera. Lewandowska przekazuje przesłanie o wartości relacji i złożoności ludzkich uczuć poprzez historię różnych kobiet, które wchodzą i wychodzą z życia bohatera, pozostawiając po sobie ślad w jego sercu.
"Krzesło" to prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie przedmiot staje się narratorem ludzkich historii i przeżyć. Lewandowska mistrzowsko balansuje na granicy między realnością a metaforą, przekazując czytelnikowi głębokie przesłanie o przemijaniu, trwałości i transformacji.
"Lalkarz" to intensywna opowieść o samotności, twórczości i walce z przeszłością. Lewandowska poprzez obrazowe opisy i symbolikę ukazuje zawiłości ludzkiego umysłu oraz potrzebę zrozumienia i akceptacji.
W opowiadaniu "Lego" autorka wykorzystuje kreatywną metaforę, aby przekazać emocje separacji i tęsknoty, które towarzyszą dziecku w obliczu niezrealizowanych obietnic.
"Przepowiednia" to głęboka refleksja nad sensem życia i przyszłością, którą autorka przekazuje poprzez symboliczne gesty i obrazy zachęcając czytelników do głębszych rozważań.
 
Wszystkie opowiadania w "Krześle i inne opowiadania" łączy umiejętne posługiwanie się metaforą, symboliką i głęboką psychologiczną analizą postaci, tworząc zbiór, który pozostaje w pamięci czytelnika i inspiruje do refleksji nad złożonością ludzkiego życia. Katarzyna Lewandowska debiutuje z imponującym talentem literackim, który z pewnością przyciągnie uwagę czytelników poszukujących literatury angażującej zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie.

Autor recenzji: Czytadło/Jagoda Buch/redaktorPisarzePolscyPL

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona