Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

CYKLE LITERACKIE

Lorem ipsum dolor sit amet . Operatorzy graficzni i typograficzni dobrze to wiedzą, w rzeczywistości wszystkie profesje zajmujące się wszechświatem komunikacji mają stabilny związek z tymi słowami, ale co to jest? Lorem ipsum to tekst atrapowy bez żadnego sensu.

Jest to sekwencja łacińskich słów , które, ponieważ są pozycjonowane, nie tworzą zdań o pełnym znaczeniu, ale nadają życiu tekst testowy przydatny do wypełnienia spacji, które będą następnie zajmować się tekstami ad hoc tworzonymi przez specjalistów ds. komunikacji.

Jest to z pewnością najbardziej znany tekst zastępczy , nawet jeśli istnieją różne wersje, które można odróżnić od kolejności, w której powtarzane są łacińskie słowa.

Lorem ipsum zawiera krój pisma więcej w użyciu, aspekt pozwalający na przeglądanie renderowania tekstu w kategoriach wyboru czcionki i rozmiar czcionki .

W odniesieniu do Lorem ipsum używane są różne wyrażenia, mianowicie wypełnij tekst , fikcyjny tekst , ślepy tekst lub tekst zastępczy : w skrócie, jego znaczenie może również wynosić zero, ale jego użyteczność jest tak jasna, że ​​można przejść przez wieki i oprzeć się ironicznym i nowoczesnym wersjom, które pojawiły się wraz z nadejściem sieci.

Najczęściej używana wersja Lorem Ipsum?

« Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. »

Nauczycielka z getta

Autor: Aneta Krasińska
Kategoria/cykl: -
Typ okładki: ze skrzydełkami
Stron: 320
Wydawca: JAGUAR
Rok wydania: 2022
Cena: - zł
Cena promocyjna: - zł
Ocena:
Link do zakupu: https://gdziekupic.to/buybox.html?id=1811&oid=170553233

Co wyróżnia książkę Anety na tle innych o podobnej tematyce? Autentyczność. Tutaj nie ma nic przerysowanego, emocje napinają się nam się do granic, a oczekiwanie na kolejne poruszane przez autorkę wątki fabuły stają się esencją, kwintesencją historii skonstruowanej w sposób jak najbardziej należyty. Uważam też, że o getcie łódzkim pisze się niewiele, a jego mroczna historia nie została w pełni ukazana jeszcze ani na katach opowieści obyczajowych z historią w tle, ani w filmie. No właśnie. Obok wysnutej opowieści o młodziutkiej, pełnej życia, marzeń i planów Laurze, której losy autorka wysnuła wokół głębokiego uczucia do Dawida, przemyka życie łódzkiego getta. Autorka niezwykle obrazowo, wręcz namacalnie ukazuje, jak ono funkcjonuje, jaką w ogóle pełniło ono funkcję.

Lura jest katoliczką, a jej wybranek Żydem, który dla ukochanej chce przyjąć chrzest. W chwili, kiedy młodzi snują wspólną przyszłość, wybucha wojna i napinają się nastroje społeczne. Kiedy narzeczony wraz z rodziną trafia za mury getta, dziewczyna podejmuje nie tylko ryzykowną, ale dramatyczną decyzję, by pojawić się u boku ukochanego. Przekreślając tym samym przeszłość, narażając najbliższych. Jest nauczycielką i pragnie w getcie kontynuować nauczanie. A obok tego codzienne troski, problemy, pragnienia, momenty zwątpienia i osobiste, intymne dramaty.

Jestem zdania, że nie przystoi nam rozliczać kogokolwiek za jego decyzje, szczególnie jeśli chodzi o bohatera fabularyzowanej opowieści. Gratuluję autorce pomysłu i wnikliwego, czujnego oka, które pozwoliło jej na stworzenie tej nieszablonowej historii. Płynnej narracji, wyrazistych bohaterów. Porywająca, intrygująca, nieoczywista, pełna wstrząsających scen. Z niecierpliwością czekam na kontynuację, mam też cichą nadzieję, że odpowiednie osoby docenią potencjał tej opowieści i zobaczymy ją na szklanych ekranach.

Bardzo Wam polecam!


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona