Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Cały ten chaos"

Autor: Ela Matysik
Kategoria/cykl: bigrafia/autobiografia/pamiętnik
Stron: 252
Wydawca: Wydawnictwo Zen
Ocena:
Link do zakupu: https://wydawnictwo-zen.pl/produkt/caly-ten-chaos/?fbclid=IwAR36b4M5fsNdgD42wc1YsFQgXlSm1ST-M41k2km2EaUj5jvBd81-6gynygs
Czy guz w piersi to już wyrok?
Czy już trzeba nastawiać się na najgorsze?
"Cały ten chaos" to historia Eli Matysik, która z dnia na dzień dowiaduje się o raku piersi.
Jest to historia trzyletniej walki z przeciwnościami losu, a także historia leczenia we Włoszech,tak właśnie, gdyż Ela mieszka tam wraz z rodziną. Jest też historia pięknej miłości małżeńskiej i wsparcia jakie cały czas Ela otrzymywała od męża.
Jak to jest być obcokrajowcem i trafić na leczenie? Czy jest się traktowanym na równi z innymi?
I jak choroba wpływa na rodzinę?
Myślę że po tę książkę powinna sięgnąć każda z nas, przekonać się jak chorobę znoszą inne kobiety i na co się nastawić, a jakie myśli nie powinny wychodzić na pierwszy plan.
Sama też przy badaniu odkryłam guzka w piersi, i moją jedyną obawą na początku było to jak szybko trafię do kliniki, gdyż był to czas covida. Na szczęście skierowanie przyszło szybko, jedynie na wyniki trzeba było trochę czekać, ale okazało się że wszystko jest w porządku.
Nie umiem tego opisać, to trzeba przeczytać, ile ta rodzina przeszła. Ile badań , na jakich lekarzy się trafia, ile pokonanych kilometrów do kliniki w Rzymie , ile pokonanych korytarzy w szpitalu. A to wszystko żeby pokonać raka.
I pamiętajcie wszystkie, regularne badania to podstawa.
Znam osoby które tę walkę już wygrały, znam też osoby które właśnie toczą tę walkę a i są też takie które niestety przegrały ???? .
Ale póki jest życie, jest wola walki i myślę że mimo wszystko ważne jest też wsparcie rodziny i najbliższych przyjaciół(niestety prawda jest taka że nie wszyscy mogą na to liczyć. Tak jak w przypadku Eli która mieszkała we Włoszech) ważne jest też nastawienie, to pozytywne nastawienie. Wiem łatwo się mówi, wiem nie zawsze można myśleć tylko pozytywnie, ale chociaż trzeba próbować.

Książkę polecam, a za możliwość przeczytania dziękuję Monika Holke z Wydawnictwo ZEN

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.