Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com
  

"Gastronautka"

Autor: Róża Wigeland
Kategoria/cykl: Literatura obyczajowa
Stron: 195
Wydawca: Roza Wigeland Creative
Rok wydania: 2022-09-01
Ocena:
"Kiedy byłam małą dziewczynką, wymyśliłam sobie świat, w którym chciałam żyć:przyciemnione światła otulające twarze i przedmioty, miękkie podłogi tłumiące odgłosy kroków, unszące się zapachy kawy, koniaku i perfum pięknych kobiet. Szyk, powab i elegancja!
I znalazłam swoją bajkę-pod postacią pracy w branży gastronomicznej. Ale jak wypadną dziecięce marzenia w konfrontacji z brutalną rzeczywistością? Czy magiczna atmosfere kawiarni i restauracji jest przyjazna zarówno dla gości, jak i personelu?"

Też kiedyś miałam podobne marzenia jak autorka książki, ale moje się nie zrealizowały.
I powiem szczerze że chyba jednak nie żałuję.

Autorka pracowała w gastronomii na trzech różnych stanowiskach w trzech europejskich krajach. To zaowocowało dużym doświadczeniem i spostrzegawczością.
A w dodatku zaowocowało też w napisanie książki o blaskach i cieniach tej pracy. Pracy na sali jako kelnerka, ale i pracy że tak to nazwę za kulisami, czyli od kuchni i jak to tak naprawdę wygląda ta praca w kuchni. Oj nie zawsze jest sielsko, oj nie zawsze wszystko się dobrze układa, ale trzeba się umieć znaleźć w danej sytuacji.

Świetne spostrzeżenia też co do klienteli, bo to fakt, sama bywałąm i jestem bywalcem restauracji i czasem zdarzały się niemiłe sytuacje. Ale chyba największym zagrożeniem dla kelnerów są biegające po lokalu dzieci, i niestety nie zdający sobie sprawy rodzice, ze Ci ludzie balansują często z gorącymi talerzami. A to bardzo niebezpieczne dla kelnera, dla dziecka jak i osób znajdujacych się w pobliżu.

Polecam Wam lekturę tej książki, bardzo wciągająca i otwierająca oczy.

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona