Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m."

Lubicie chodzić po górach?️ i zdobywać szczyty? Mam doskonałą książeczkę o tej właśnie tematyce. Zarówno dla małych jak i dużych. Przede wszystkim, możecie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i spędzić rodzinnie czas ;) Zaciekawieni? To zapraszam na moją opinię ;)

To już drugi tom cyklu przygód Julki i Krzysia. Tym razem, nasi bohaterowie wspólnie z rodzicami postanawiają zdobyć polskie szczyty liczące powyżej 1000 m n.p.m. I tak udają się między innymi na Orlicę, Turbacz, Śnieżnik czy Rysy. Każda z tych wypraw, niesie ze sobą niesamowite przygody. Ponadto, za każdym razem, dzieci dowiadują się czegoś nowego i mogą zobaczyć wiele niespotykanych dotąd gatunków roślin i zwierząt. A wiecie, co jest najfajniejsze? Że po zdobyciu każdego ze szczytów, wbijają pieczątki z miejsc, w których byli. Dzięki niemu, gdy zdobędą komplet stempelków, będą mogli odebrać odznakę, która potwierdza ich dokonania. Jesteście ciekawi, jakie jeszcze szczyty zdobyli nasi mali podróżnicy? Chcecie poznać ich przygody? Czy macie ochotę na dobrą zabawę? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że ta lektura będzie dla Waszych pociech i dla Was bardzo interesująca ! 

Autor jak zwykle, w swoich książkach dla dzieci postawił na zabawę, aktywne spędzanie czasu, przyjemności a także naukę. Z książeczki dowiadujemy się, jakie mamy szczyty liczące ponad 1000 m n.p.m. na terenie naszego kraju. W jaki sposób należy się poprawnie przygotować, by móc wyruszyć w góry. Oraz co możemy spotkać w poszczególnych miejscach. Ponadto Autor zwraca też uwagę na nasze zdrowie. Jeżeli nie czujemy się pewnie by wejść na dany szczyt, lepiej jest zdecydowanie zawrócić. I za jakiś czas spróbować ponownie się na niego wdrapać. Nie należy narażać naszego zdrowia, bo mamy je tylko jedno i należy o nie odpowiednio dbać.

Bardzo podoba mi się pomysł, że na końcu publikacji znajdziemy miejsce na nasze pieczątki. Jeśli jesteście miłośnikami gór,  to wspólnie z waszymi pociechami możecie zdobywać górskie szczyty. A gdy wam się to uda, odpowiednio go podstemplujecie. Uważam to za świetną zabawę a przy tym motywację do wspinania się ;) Na końcu książeczki, znajdziemy również quiz, w który możemy się bawić na naszymi pociechami po przeczytaniu lektury. Po nim będzie doskonale wiadomo, czy nasze dzieci, słuchały z uwagą tego, co im czytaliśmy. Jest to świetne utrwalanie wiedzy i na pewno nie raz, będzie można z tej pozycji skorzystać.

Cenie bardzo książki Autora dla dzieci, gdyż zawiera w nich wszystko to, co lubię. Jest czas zarówno na zabawę jak i na naukę. Są kreatywne zajęcia do wspólnego wykonywania razem z dziećmi. Całości dopełniają pięknie wykonane ilustracje. Każda z historii jest zawsze wartościowa i dopracowana w najmniejszym szczególe. Ponadto uczę się z nich również ja. W prosty i przystępny sposób poszerzam swoją wiedzę na temat polskich gór i mam co raz więcej pomysłów, gdzie jeszcze mogę pojechać ;) Z niecierpliwością oczekuję kolejnych książek Pana Marka, bo jestem ogromnie ciekawa, gdzie tym razem się przeniesiemy ;) Jako, że mieszkam nad morzem, marzy mi się książeczka o latarniach morskich... Kto wie ?? Póki co, ogromnie Was zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę o szczytach polskich????️ liczących ponad 1000 m. Myślę, że świetnie spędzicie z niay czas i tak jak ja, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy ;) Polecam Wam gorąco i bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie i za możliwość patronowania tak wartościowej pozycji. ;) Z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów ????

BIBLIOTEKARKA NATALKA

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona