Dzisiaj jest: 25.9.2023, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Recenzje i wywiady

1 2

 • Święty Zdrajca - świat, który możemy sobie sprawić
  28.07.2023
   Świat końca XXI stulecia. Ludzkość, a raczej jej resztki, wiodą ponury żywot w rzeczywistości poatomowej wojny. To również świat nowych praw i totalitarnej władzy... oraz eliminowania wszelkich przejawów jakiejkolwiek wiary i religijności. Nieliczni chrześcijanie kryją się w podziemnych jaskiniach, licząc na lepsze jutro, na cud...
 • Prawo do moralności
  24.07.2023
  To jedna z pierwszych recenzji jaka pojawiła się przedpremierowo. Autorka recenzji: Katarzyna Nowicka
 • Błękitna róża - recenzja od blogerki z biblioteki Honey
  15.06.2023
  No dobra to lecimy z pierwszą recenzją książki koleżanki po fachu Do „Błękitnej róży” przyciągnął mnie sam tytuł oraz okładka, która jest prosta. A ta błękitna róża na niej, tylko się zakochać! Jest to książka o piratach i tajemniczych kwiatach Zrymowało mi się ładnie ale nie przesadnie... Książka autorstwa Merci Beaucoup- strona autorska Pt Błękitna róża Opis książki zostawiam wam na zdjęciach Książka opowiada historię dziewczyny, która zamiast zostać damą została piratką a co tam! W d
 • Święty Zdrajca
  31.05.2023
  Świat nie jest zły, to ludzie robią w nim złe rzeczy. Od nas zależy, czy uczynimy go trochę lepszym czy też trochę gorszym.
 • Redakcja poleca!
  Wywiad z Eweliną C. Lisowską
  27.05.2023
  Wywiad z Eweliną C. Lisowską -Pisarka, autorka wielu wspaniałych powieści. Pisze romanse historyczne, współczesne, sci-fi i komedie romantyczne. Od 2022 roku pisarka publikuje pod własną marką Wydawnictwa Romanse. Książka p. Eweliny pt. „Królowa żebraków” zwyciężyła w Plebiscycie „Książka Roku 2022”
 • Stokrotka z sercem na dłoni, czyli Beata Kubiak z Bristolu (działaczka społeczna, promotor zdrowia i dietoprofilaktyk)
  13.05.2023
  Beata Kubiak – promotor zdrowia, dietoprofilaktyk. W życiu prywatnym jest matką trzech córek i babcia dla Damianka. Do Wielkiej Brytani przyjechała w 2006 roku. Kilka lat mieszkała w Northamptonshire, a obecnie jej dom jest w Bristolu. Życie zawodowe połączyła z tym, co potrafi robić najlepiej, czyli nieść pomoc innym ludziom. W 2020 roku założyła grupę Stokrotki dla kobiet, które doświadczyły przemocy, a od września 2021 roku rozpoczęła pracę w organizacji wspierającej polskie kobiety i dzieci
 • Redakcja poleca!
  Uśmiechnij się - majówkowa rozmowa z Martą Nowik
  01.05.2023
  Autorka powieści obyczajowych: Marzenia spełniają się jesienią (premiera IV 2022 r.), Kiedy czasu już dla nas nie będzie (premiera X 2022 r.) i Noc spadających gwiazd (premiera VI 2023 r.). Magister filologii polskiej, pedagogiki resocjalizacyjnej i teologii. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunkach: relacje interpersonalne i profilaktyka uzależnień, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, autyzm oraz oligofrenopedagogika...
 • Redakcja poleca!
  Wywiad z Eweliną C. Lisowską, autorką KRÓLOWEJ ŻEBRAKÓW
  01.05.2023
  Wywiad ze zwyciężczynią plebiscytu na książkę 2022 roku przeprowadziła Joanna Grycmacher.
 • Redakcja poleca!
  Haiti. Raport z podróży erotycznej Rafała Wykręta – jestem przeciw, a nawet za…
  16.04.2023
   Uważam, że warto przeczytać Haiti, choć kobietom potrzeba sporo dystansu do siebie, wysokiego poczucia własnej wartości i wiedzy psychologicznej. Mając te wszystkie atrybuty na wyposażeniu, można wraz z autorem naprawdę dobrze się zabawić na tej niecodziennej wyprawie.
 • "W Obronie Świętej Inkwizycji".
  11.02.2023
  Książką tą zaczynam cykl moich ulubionych tematów związanych ze Średniowieczem i Świętą Inkwizycją. Dziś napiszę moją recenzję o tej książce, natomiast kolejne tematy będą o Inkwizycji Hiszpańskiej, Templariuszach, Joannie D'Arc, Inkwizycji we Francji i Anglii, a także o czarownicach.... A więc zapraszam zainteresowanych tematem???? i... życzę miłego czytania!!! ???? Oto czarna legenda Kościoła Katolickiego... "bo kiedy stosy się nie palą, to i talerze inkwizytorów są puste".
 • "Opowieść o dwóch miastach". Charles Dickens
  26.01.2023
  Tak!!! To jest właśnie to!!! Kolejna piękna powieść tego wybitnego pisarza. Literatura piękna jest dla mnie najpiękniejszą ze wszystkich gatunków literackich. Charles Dickens - ten angielski pisarz, nie ma sobie równych! Przepięknie opisuje problemy społeczne minionej epoki, jej realistyczny opis środowisk mieszczańskich i biedoty miejskiej. Wspaniale połączył romantyzm jako atmosferę baśni z domieszką przypowieści.
 • Charlotte Brontë - "Dziwne losy Jane Eyre".
  22.01.2023
  Ponieważ uwielbiam historię, czytam również literaturę różnych epok. Dziś się podzielę obecnie czytaną przeze mnie przepiękną powieścią Charlotte Brontë pt."Dziwne losy Jane Eyre". Autorką tej książki jest angielska powieściopisarka i poetka, najstarsza spośród trzech sióstr Brontë. Wszystkie ich powieści zaliczane są do klasyki literatury angielskiej.
 • O tym, co jest Życiem Pisane – rozmowa z Dominiką Caddick (pisarką, poetką i wydawcą)
  22.01.2023
  Dominika Caddick, urodzona w 1984 roku, z pochodzenia białoborzanka, od 2005 roku mieszkającaw Anglii. Autorka dwóch nowelobyczajowych: Jednak i Tak miało być, a także  tomiku poezji Życiem pisane .Laureatka tytułu Osobowość Roku 2020 w dziedzinie kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Promotorka i wydawca projektów niezależnych autorów oraz debiutantów. Założycielka firmy wydawniczej DC Books. Z natury realistka, z wyboru optymistka z głową pełną niekonwencjonalnych pomysłów i marzeń. Kiedy tylko cz
 • Jolanta Jakacka (red. Tygodnia Polskiego) w rozmowie o emigracji i podróżach
  20.01.2023
  W moim domu rodzinnym książki były od zawsze. Tata czytał nam na dobranoc bajki lub włączał audiobooki (wtedy na kasetach magnetofonowych). Uwielbiałam słuchać. Najbardziej pamiętam kryminały Sherlocka Holmesa, które tata czytał po angielsku, a następnie tłumaczył nam na polski. Dzisiaj ta zdolność słuchania pozwala mi na przeprowadzanie wywiadów. Wsłuchanie się w drugiego człowieka i próbę zrozumienia motywacji, którymi się kieruje. Odczytywanie tego, czego ktoś nie zwerbalizował, a co wynika z
 • Jaume Cabré - "WYZNAJĘ".
  17.01.2023
  Troszkę zwlekałam z czytaniem tej księgi od czasu jej zakupu. Myślałam, że może być troszkę niezrozumiała. Aż przyszedł czas, że po nią sięgnęłam. Zajęła mi dobrych parę dni, może nawet dwa tygodnie, ale wciąż o niej myślę. To książka, której nie szukałam, to książka, która mnie sama znalazła. To książka jest jak cegła! ( prawie 800 stron)
 • "Błękitny Zamek" - Lucy Maud Montgomery
  15.01.2023
  Klasyka i baśń w jednym Lucy Maud Montgomery – jest kanadyjską pisarką i autorką m.in. cyklu powieściowego "Ania z Zielonego Wzgórza". "Jeśli potrafisz spędzić z kimś pół godziny w zupełnym milczeniu i nie czuć przy tym wcale skrępowania, ty i osoba ta możecie zostać przyjaciółmi. Jeśli zaś milczenie będzie wam ciążyło, jesteście sobie obcy i nie warto nawet starać się o zadzierzgnięcie przyjaźni".
 • "Bóg rzeczy małych" Arundhati Roy
  12.01.2023
  Indie Dziś opowiem o pięknej historii, która dzieje się w Indiach. To Indyjski bestseller przetłumaczony w ponad 40 językach. Zatem... zapraszam do egzotycznych Indii, do kraju, który jest tak odległy, tak inny, tak kolorowy, i tak podzielony. "Bóg rzeczy małych" to przepiękna historia o miłości na przekór istniejącym podziałom społecznym. Opowiada głównie o okaleczonych uczuciach. To głęboko poruszająca historia o miłości i śmierci, szaleństwie
 • Opowieść Wigilijna - Charles Dickens
  11.01.2023
  Przepiękna książka na czas Świąt Bożego Narodzenia. To kolejna cudowna, pełna ciepła i miłości powieść Charlesa Dickensa.
 • NA ZAKRĘCIE" Nicholas Sparks
  11.01.2023
  Tą oto książką rozpoczęłam mój czytelniczy rok 2023. Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam w bibliotece (4 stycznia) na półce, pomyślałam sobie, że może być ciekawa. No i się nie pomyliłam. Więc, przyniosłam ją ze sobą, zaczęłam czytać i było wielkie moje "wow"! A jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i z pewnością zostanie ono już ze mną na długo.
 • Połowa Świata
  16.12.2022
  Paweł Wielocha wydał tomik poezji "Połowa Świata".

1 2

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona