Dzisiaj jest: 25.9.2023, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Wydarzenia Polonijne

 • Ewa Taylor, czyli Dama w Kapeluszu o swojej poezji, aktorstwie i dzinnikarstwie
  25.04.2023
  Zapraszam na wywiad z poetką, aktorką i dziennikarką Radia Islanders, Ewą Taylor mieszkającą w Wielkiej Brytanii
 • Rozmowa o miłości do książek z Beatą Karbownik, czyli “matką chrzestną” literatury polskiej na emigracji
  09.11.2022
  Czytanie pozwala nam latać, wierzyć, że w jednej chwili fantazja staje się rzeczywistością, a nasza wyobraźnia uwalnia się i rysuje tysiące niepowtarzalnych obrazów. Nagle możemy znaleźć się w innym świecie, w innym kraju, w innej „głowie”, w innym wymiarze. Książki uwalniają nasze emocje – śmiejemy się, płaczemy, ekscytujemy, a także otwierają nasze umysły. Spuścizna, którą nam zostawiają, jest bezcenna. O tym wszystkim opowiada moja rozmówczyni, czyli Beata Karbownik, którą...
 • Polskie Talenty w Wielkiej Brytanii – działaczka społeczna, Milena Zeppz-Suwara z Corby
  19.10.2022
  Milena w Wielkiej Brytanii mieszka od szesnastu lat, które upłynęły Jej jak jeden dzień. Zapewne dlatego, że jest kobietą niezwykle aktywną – pracuje zawodowo na tzw. full time. Jest żoną i mamą, ale do życia chce jeszcze czegoś więcej…  Uwielbia dawać innym radość! Jest szczera, otwarta i zabawna. Ma niezwykłą charyzmę. Podczas pandemii covid-19 stworzyła na FB grupę Babiniec Corbiański.
 • Redakcja poleca!
  Nominacja do nagrody
  04.09.2022
  Jadwiga i Rafał Dziedzicowie, właściciele księgarni Bartek w Manchesterze, w Magazynie Woman in The World, zostali nominowani do nagrody "Promoter of Polish Culture 2021"
 • Spotkanie moli książkowych w Corby
  09.08.2022
  W sobotę 06 sierpnia odbyło się spotkanie moli książkowych, na które przybyli też pisarze ze swoimi książkami. To niesamowite jak Polacy jednak potrafią się zjednoczyć, mimo że uważa się że nasi krajanie za granicą są zawistni. Sobotnie spotkanie temu zaprzecza. Niesamowicie pozytywni ludzie, rozmowom i śmiechom nie było końca.
 • Charytatywny kiermasz książki
  26.07.2022
  W niedzielę w Polskim Klubie w Bury odbył się charytatywny kiermasz książki. Organizatorką kiermaszu była Pani Joanna Jóźwiak. Widać było zaangażowanie innych, którzy przynieśli książki i kupowali. Dostępne były książki w języku polskim i angielskim.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona