Dzisiaj jest: 1.4.2023, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Wywiady

 • O tym, co jest Życiem Pisane – rozmowa z Dominiką Caddick (pisarką, poetką i wydawcą)
  22.01.2023
  Dominika Caddick, urodzona w 1984 roku, z pochodzenia białoborzanka, od 2005 roku mieszkającaw Anglii. Autorka dwóch nowelobyczajowych: Jednak i Tak miało być, a także  tomiku poezji Życiem pisane .Laureatka tytułu Osobowość Roku 2020 w dziedzinie kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Promotorka i wydawca projektów niezależnych autorów oraz debiutantów. Założycielka firmy wydawniczej DC Books. Z natury realistka, z wyboru optymistka z głową pełną niekonwencjonalnych pomysłów i marzeń. Kiedy tylko cz
 • Jolanta Jakacka (red. Tygodnia Polskiego) w rozmowie o emigracji i podróżach
  20.01.2023
  W moim domu rodzinnym książki były od zawsze. Tata czytał nam na dobranoc bajki lub włączał audiobooki (wtedy na kasetach magnetofonowych). Uwielbiałam słuchać. Najbardziej pamiętam kryminały Sherlocka Holmesa, które tata czytał po angielsku, a następnie tłumaczył nam na polski. Dzisiaj ta zdolność słuchania pozwala mi na przeprowadzanie wywiadów. Wsłuchanie się w drugiego człowieka i próbę zrozumienia motywacji, którymi się kieruje. Odczytywanie tego, czego ktoś nie zwerbalizował, a co wynika z
 • Połowa Świata
  16.12.2022
  Paweł Wielocha wydał tomik poezji "Połowa Świata".
 • MUZYKA JEST PIERZYNKĄ, W KTÓRĄ WTULAJĄ SIĘ SŁOWA
  02.12.2022
  Wywiad z bardem, Wojtkiem Gęsickim.
 • Rozmowa o miłości do książek z Beatą Karbownik, czyli “matką chrzestną” literatury polskiej na emigracji
  09.11.2022
  Czytanie pozwala nam latać, wierzyć, że w jednej chwili fantazja staje się rzeczywistością, a nasza wyobraźnia uwalnia się i rysuje tysiące niepowtarzalnych obrazów. Nagle możemy znaleźć się w innym świecie, w innym kraju, w innej „głowie”, w innym wymiarze. Książki uwalniają nasze emocje – śmiejemy się, płaczemy, ekscytujemy, a także otwierają nasze umysły. Spuścizna, którą nam zostawiają, jest bezcenna. O tym wszystkim opowiada moja rozmówczyni, czyli Beata Karbownik, którą...
 • Polskie Talenty w Wielkiej Brytanii – działaczka społeczna, Milena Zeppz-Suwara z Corby
  19.10.2022
  Milena w Wielkiej Brytanii mieszka od szesnastu lat, które upłynęły Jej jak jeden dzień. Zapewne dlatego, że jest kobietą niezwykle aktywną – pracuje zawodowo na tzw. full time. Jest żoną i mamą, ale do życia chce jeszcze czegoś więcej…  Uwielbia dawać innym radość! Jest szczera, otwarta i zabawna. Ma niezwykłą charyzmę. Podczas pandemii covid-19 stworzyła na FB grupę Babiniec Corbiański.
 • Redakcja poleca!
  Jaki kolor ma Twój wewnętrzny krzyk? – rozmowa z pisarzem, Tomaszem Mikołajczykiem (Thomas Blaidd)
  19.10.2022
  Już 24 października premiera kolejnej powieści Thomasa Blaidda. Autor opowiada w wywiadzie o tej właśnie pozycji, a także o swoim pisaniu i procesie twórczym.
 • Wiedźm czy wiedźmin? - wywiad z Paulą Uzarek
  19.09.2022
  W rozmowie z Paulą Uzarek znajdziecie odpowiedź na pytanie, dlaczego Adam Karski, główny bohater "Śladów dusz" jest wiedźmem, a nie wiedźminem. Dowiecie się, czy karty tarota mogą odzwierciedlać naszą drogę po świecie, a także jak to naprawdę było z kotem, od którego wszystko się zaczęło.
 • Redakcja poleca!
  Wywiad z Pisarką Martą Nowik... Warto spełniać marzenia niezależnie od pory roku.
  22.08.2022
  Każdy wiek jest odpowiedni na miłość. I jeśli tylko pojmujemy miłość jako pragnienie dobra drugiej osoby, a nie zaspokojenie własnych pragnień czy żądz, to ma ona wtedy szansę na przetrwanie – mówi Marta Nowik, autorka książki Marzenia spełniają się jesienią.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.