Poznaliście już moje powieści KRÓLOWA ŻEBRAKÓW oraz NOWY EDEN, teraz przyszedł czas na przypomnienie o jednej z moich pierwszych książek. Nie jest to przypadek, gdyż początkiem 2023 roku planuję wydać trzecią część serii WIEK-NIEWAŻNY. Jednak na niej się wątek nie zakończy…
Dzień dobry, dzień dobry Czytaczu Wspaniały! Podrzucam Ci dzisiaj sprawę do przemyślenia: czym jest dla Ciebie WYBACZENIE? Powiesć Jolanty Kosowskiej pt. " Pocztówki z Portugalii" wywołuje mnóstwo emocji...
Gdy portal Pisarze Polscy ogłosił plebiscyt na książkę 2022 roku, nie spodziewałam się, że zostanę nominowana. Od jakiegoś czasu udzielam się na portalu, wstawiłam kilka moich wpisów, uzupełniłam stronę autorską, a nawet opublikowano tam recenzję mojej premierowej książki z 22 listopada 2022 roku, czyli nominowaną KRÓLOWĄ ŻEBRAKÓW. Chciałabym dziś przypomnieć, o czym jest ta książka i czego mogą po niej spodziewać się Czytelniczki lub Czytelnicy.
Zbiór wierszy „Anielska ławeczka” mysłowickiej poetki Gabrieli Kotas doczeka się drugiego wydania. Wszystko dzięki niesamowitej popularności jednego z zawartych w nim utworów i owocnej współpracy autorki ze studiem wydawniczym Million z Mysłowic.
„Po prostu wybacz” to opowieść o walce ze słabościami i wychodzeniu z cienia, a także o odkrywaniu wewnętrznej siły i otwieraniu się na miłość. O żegnaniu starego i witaniu się z tym, co nadchodzi.
Układamy sobie przedświąteczne zajęcia tak, aby zdążyć ze sprawami, które są dla nas ważne. Czy znajdujemy również czas na wewnętrzne przemiany?
Wielu z nas ma całkiem podobną listę. I nie ważne jakiego jesteśmy wyznania, jakie mamy doświadczenia, tradycje czy możliwości, to jest owa lista niezwykle dla nas ważna.
Fragment książki "Królowa żebraków" Eweliny C.Lisowskiej. Dziś 22 listopada 2022 roku czyli dzień premiery romansu historycznego osadzonego w 20-leciu międzywonejnnym. Zapraszam do przeczytania fragmentu ksiażki.
Ewelina C.Lisowska KRÓLOWA ŻEBRAKÓW - premiera romansu historycznego 22 listopada 2022 roku. Powieść osadzona 20-leciu międzywojennym, romans z subtelną nutką erotyki
Stany wyższe
świadomości kwantowej
rozsypałam po podłodze
Nerwy rozciągnięte na wieszaku
próbowałem przymierzyć
nijak pasowały
Submodalność dojrzałej nocy
zanurzyłam w żarnikach
Nie umiałam zamazać nieba
Więdnący w zenicie dzień
ukryłam w sobie
by kiedyś jeszcze zalśnił
I nie postawiłam kawy na ławie
Nie chciałam pobrudzić ciała
kanciastym brzegiem
czarnej espresso
TUTAJ wystawisz swoją reklamę tekstową
np. o nowej OFERCIE czy USŁUDZE - bez rejestracji
za jedyne 3 zł na 14 dni / 5 zł na 30 dni -250 zn.
z linkowanym TYTUŁEM na wskazaną stronę
Tańszej reklamy nigdzie nie znajdziesz!
Kliknij_poniżej "Zareklamuj się"
Kto zabił Homera
Antyk jest żyje. Otacza nas. Spotykamy go w miejscach niekiedy zaskakujących. Jednak, nawet jeżeli nad tym się nie zastanawiamy, żyjemy u boku Homera. Dlatego dwaj filolodzy klasyczni z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krzysztof Bielawski i Jacek Hajduk, zaprosili do rozmowy ekspertów z rozmaitych dziedzin życia. Przewrotnie pytają o śmierć Homera, ale równocześnie pokazują, jak bardzo nadal jesteśmy zatopieni w tradycji antycznej i ile możemy z niej czerpać.
Cz1
Cz2
Cz3
Cz4
Cz5
Cz6
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.