Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Co wiemy o śmierci

Dodano: 2 lata temu Czytane: 328 Autor:

Rozważania na temat śmierci oraz powieści Spokój grabarza.

Co wiemy o śmierci
Śmierć dotyczy nas wszystkich, chociaż nie zawsze chcemy o tym pamiętać. Wolimy unikać tematu, dopóki nie dotknie nas osobiście w jakiś sposób. Boimy się, ponieważ jest nieznanym, nie potrafimy jeszcze jej zbadać i to właśnie sprawia, że rozważania na temat śmierci są czysto teoretyczne. Niektórzy wierzą w niebo, inni w Drugą Stronę albo powrót energii do Wszechświata. Każdy umrze. Niektórzy gwałtownie, inni w otoczeniu bliskich, niektórzy zasną ze starości, pozostali spotkają przeznaczenie na drodze, w szpitalu, podczas wypadku. Nie potrafimy tego przewidzieć.
W Spokoju grabarza pokazuję, że niektóre dusze pozostają na ziemi, ponieważ nie dopełniły wszystkich spraw. Rozmowy z bliskimi, zapewnienia o miłości, przeprosin. Niektóre potrzebują modlitwy albo rozmowy. Inne chcą zrozumieć: dlaczego. Grabarz w mojej powieści otrzymał dar (albo przekleństwo) rozmowy z tymi, którzy zwlekają z odejściem. Bywa, że wystarczy rozmowa z Antonim Popiołkiem, ale nie zawsze. Czasami musi się postarać, by uparta dusza chciała opuścić doczesność.
Pokazuję życia ludzi, ich splecione losy, życie mieszkańców małej społeczności, zależności między nimi. We wsi Mogiłka każdy ma jakieś zadanie do spełnienia. Mieszkańcy tworzą barwną historię miejsca, które może wydawać się magiczne.
Serdecznie polecam powieść o tęsknocie, zrozumieniu, wybaczeniu, miłości, całej gamie ludzkich emocji zetkniętych z ostatecznością - śmiercią. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona