Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

KRÓLOWA ŻEBRAKÓW Eweliny C.Lisowskiej Powieść nominowana na książkę 2022 roku! Zapraszam do oddawania na mnie głosów :)

Dodano: 2 lata temu Czytane: 331 Autor:

Gdy portal Pisarze Polscy ogłosił plebiscyt na książkę 2022 roku, nie spodziewałam się, że zostanę nominowana. Od jakiegoś czasu udzielam się na portalu, wstawiłam kilka moich wpisów, uzupełniłam stronę autorską, a nawet opublikowano tam recenzję mojej premierowej książki z 22 listopada 2022 roku, czyli nominowaną KRÓLOWĄ ŻEBRAKÓW. Chciałabym dziś przypomnieć, o czym jest ta książka i czego mogą po niej spodziewać się Czytelniczki lub Czytelnicy.

KRÓLOWA ŻEBRAKÓW Eweliny C.Lisowskiej  Powieść nominowana na książkę 2022 roku!  Zapraszam do oddawania na mnie głosów :)
KRÓLOWA ŻEBRAKÓW romans historyczny 20-lecie międzywojenne
Fabułę powieści można opisać w kilku słowach, lecz dziś pokuszę się o zacytowanie jednego z moich wpisów na stronie autorskiej, który najlepiej oddaje, o czym ten romans jest.
Ewelina Szulik, 25-letnia stara panienka, która z powodu wątłego zdrowia nie może liczyć na korzystny mariaż. Wiktor Walicki, 35-letnie stary kawaler, redaktor naczelny Gazety Codziennej – nieudacznik, pośmiewisko dla rodziny i współpracowników. Tych dwoje poznaje się w sytuacji zagrażającej życiu Eweliny. Dziewczyna wyrzucona przez ojca z domu, chora, osłabiona… Wiktor zabiera ją do siebie i opiekuje się nią. Ewelina zostaje u Wiktora jako gosposia. Mężczyzna w końcu dowiaduje się, dlaczego została wyrzucona przez ojca – nie chciała wziąć ślubu z 50-letnim wdowcem. Dziewczynie szybko znów przyjdzie zmierzyć się ze swoją zmorą: małżeństwem z rozsądku. Następnym kandydatem na męża okaże się Wiktor. Ewelina zgodzi się na ślub, lecz jej priorytetem szybko stanie się uniezależnienie od niekochanego męża…

Cytaty z recenzji wystawionych na LUBIMY CZYTAĆ i innych portalach z książkowymi opiniami
„Moim zdaniem jest to powieść warta uwagi ze względu na oryginalny pomysł na fabułę, na niezwykle ciekawych i dynamicznych bohaterów, którzy cierpią, kochają, boją się, wątpią, tracą i odzyskują nadzieję. Zwykłych ludzi, którzy popełniają błędy i ponoszą konsekwencje, którzy nie poddają się pomimo przeciwnościom los i walczą z własnymi słabościami.”
„Świetnym zamysłem autorki było prowadzenie narracji dwutorowej z punktu widzenia Eweliny, jak i Wiktora.”
„E-book pochłonęłam jak ciepłe bułeczki. Dobrze mi się go czytało. Przeczytałam go w ciągu jednego dnia. Autorka stworzyła ciekawy klimat. Akcja jej powieści toczy się w 1920 roku. Jak dla mnie "Królowa żebraków" jest doskonałą obyczajówką. Nie obeszło się bez łez. Czasami płakałam jak bóbr. Już się wszystko idealnie układało i nagle bum. Ewelina C. Lisowska pokazała, że często los bywa przewrotny i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć. Trzeba pamiętać, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Tego musimy się trzymać.”
„Lekkie pióro autorki i przedstawiona historia obojga bohaterów z ich perspektywy powoduje, że książkę wciągamy prawie jednym tchem. Mamy sporo opisów miłosnych perypetii, czułości oraz wrażliwości.
„Historia powieści została osadzona w 20-leciu wojennym zimową porą. Dwie tak podobne do siebie dusze spotykają się jakby to było ich przeznaczeniem. Oboje samotni i podobnie naznaczeni przez los. Trochę mijający się po drodze, bo nie potrafią powiedzieć sobie wszystkiego wprost, ciągłe tajemnice, niedopowiedzenia, ciągłe wyrzuty sumienia. Historia bardzo romantyczna pełna zwrotów akcji. Historia Eweliny i Wiktora jest opowieścią, która mogłaby się w tamtych czasach zdarzyć, bo jak wiemy w życiu bywa bardzo przewrotnie i niespodziewanie. Chętnie zobaczyłabym ją na ekranach kin w grudniu lub na walentynki. Polecam serdecznie.”

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ?
Ebook w trzech formatach do wyboru (PDF, Mobi, EPUB) można zakupić tylko w moim sklepie internetowym EBOOK ROMANSE SKLEP na stronie autorskiej www.ecl-pisarka.pl
Książkę w wersji drukowanej, zawierającej 400 stron! tekstu, można zakupić tylko w RIDERO KSIĄŻKI – księgarni internetowej z drukiem na życzenie.

https://ridero.eu/pl/books/krolowa_zebrakow

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do głosowania na moją powieść. Jest to dla mnie ogromna szansa na reklamę. Bardzo chciałabym się dalej rozwijać w kierunku pisania. Zwłaszcza, że w zanadrzu mam 5 kolejnych napisanych powieści, dwie zaczęte, a w moim pliku z pomysłami czeka blisko 150 różnych pomysłów. Czy uda mi się je wydać? Zależy tylko od tego, czy Czytelnicy pozwolą mi się wykazać. Moim marzeniem jest utrzymywać się z pisania książek, wiem, że mało komu to się udaje. Wiele osób o tym marzy. Wiem, że jest całe mnóstwo wspaniałych powieści, które moglibyście przeczytać, ale być może właśnie KRÓLOWA ŻEBRAKÓW poruszy Wasze serca i stanie się jedną z niezapomnianych lektur, a ja będę mogła spełnić moje marzenia.
Pozdrawiam serdecznie!
Ewelina C.Lisowska smiley
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona