Dzisiaj jest: 13.4.2024, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Opowieść Wigilijna - Charles Dickens

Dodano: rok temu Czytane: 124 Autor:

Przepiękna książka na czas Świąt Bożego Narodzenia. To kolejna cudowna, pełna ciepła i miłości powieść Charlesa Dickensa.

Opowieść Wigilijna - Charles Dickens

Po raz pierwszy została opublikowana w Londynie w 1843 roku. Głównym bohaterem jest Ebenezer Scrooge, który jest skąpy, bezduszny i samolubny. Całe dnie spędza w swoim kantorze - z nosem w opasłych księgach rachunkowych. Dobrych uczynków unika jak ognia, nigdy nie bywa miły i nienawidzi Bożego Narodzenia. Jednak pod wpływem niesamowitych wydarzeń, które dzieją się w pewną wigilijną noc, jego życie całkowicie się zmienia. Zaczyna nawiedzać go duch i... historia się zaczyna.

To ponadczasowa opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia, o czynieniu dobra, o wzajemnej życzliwości i uprzejmości. To opowieść, która pomaga udowodnić, że liczy się każda chwila. Jest jak bajka, która potrafi czarować nasze życie, wypełniając je miłością, opakowując je w świąteczne ozdoby życzliwości. Daje nam możliwość zajrzenia do niewidzialnego świata przenosząc czytelnika w magię siły naszych serc.

Przepiękny styl pisania Charlesa Dickensa jest stylem tamtych czasów, stylem minionej epoki i historii wiktoriańskiej literatury angielskiej.                                Klasyka sama w sobie, która niesie przepiękne przesłanie.
Źródło: własne
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona