Dzisiaj jest: 13.4.2024, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"KIECKA I TIURNIURA"

Dodano: 2 lata temu Czytane: 399 Autor:
Redakcja poleca!

KIECKA I TIURNIURA Książka dla miłośników dobrych historii „Kiecka i tiurniura”, nowa powieść Aleksandry Katarzyny Maludy, ukaże się 10 sierpnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. W powieści spotkamy Zofię i Zośkę znane już czytelnikom z książki Kiecka i krynolina. Przeniesiemy się do Zakopanego czasów Tytusa Chałubińskiego i na syberyjskie bezdroża, a nawet w lata 80. poprzedniego stulecia.

"KIECKA I TIURNIURA"
To niewątpliwie fascynująca podróż o góralskim kolorycie. Na nic zdały się gorące kąpiele w zakopiańskich termach, na nic żentyca od tatrzańskich owiec, na nic Sabałowe bajanie. Gustaw Lutomierski umiera na gruźlicę, a jego bezpotomna śmierć grozi nie lada genealogicznym zamieszaniem. Uratować go może cud albo... medycyna dalekiej przyszłości. Agata, dzięki magicznym właściwościom lustra toaletki, przenosi się z warszawskiego apartamentowca w XIX wiek, chowając pod pachą, bo przecież nie pod tiurniurą, lek. Tymczasem niejaka Bogusia ląduje w XXI stuleciu. I to nie w krynolinie, a w kusej kiecce. Jak każda podróż w czasie, tak i ta skutkuje zaskakującymi romansami i obyczajowymi skandalami, szczególnie że gaździna Kaśka czuje miętę do Gustawa, doktor Tomasz ze stolicy jest kropka w kropkę podobny do męża Bogusi, a jej siostra Anastazja za nic ma konwenanse. Co z tego wyniknie? Aleksandra Katarzyna Maludy jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze takie książki, jakie sama chciałaby przeczytać, sięgając do swojej pasji historycznej. Z tego powodu „Kiecka i tiurniura” urzeka nie tylko dowcipnymi dialogami i zwrotami akcji, ale również przedstawieniem realiów życia w drugiej połowie XIX w. Aleksandra Katarzyna Maludy i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. „Kiecka i tiurniura” będzie dostępne w księgarniach stacjonarnych.
 
 
ALEKSANDRA KATARZYNA MALUDY Piszę takie książki, jakie sama chciałaby przeczytać. Absolwentka filologii polskiej UW, rocznik dawny. Zaczęła i skończyła te studia, bo wydawało jej się, że dają szansę na to, by żyć, także zawodowo, w pobliżu książek. Studia spełniły te nadzieje w sposób przewrotny, bo obowiązki, które polegały na mówieniu o książkach, zabierały jej czas na ich czytanie. Nie pamięta już, jak to było na początku. Czy sięgała po książki historyczne, bo się interesowała historią, czy też przez przypadek znalazły się w zasięgu jej rąk książki o tej tematyce, które ukształtowały historyczne zainteresowania. Historia nie jest jej zawodem, bo jakieś hobby trzeba mieć. Skończyła co prawda także podyplomowe studia historyczne, które miały tę zaletę, że nie zmusiły jej do systematycznego obkucia się we wszystkim, co na historię się składa, a umożliwiły swobodne i może odrobinkę bardziej świadome skakanie z historycznego kwiatka na kwiatek. W Wydawnictwie Szara Godzina ukazały się jej autorstwa: "Wisznia ze słowiańskiej głuszy", "Gruzowisko" oraz "Kiecka i krynolina". Na sierpień 2022 r. zapowiadana jest powieść "Kiecka i tiurniura". Bio ze strony wydawnictwa Szara Godzina

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona