Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Prequel Sienkiewiczowskiej Trylogii

Dodano: miesiąc temu Czytane: 62 Autor:

"Mrok Północy" Adama Stawickiego jest prequelem legendarnej Trylogii Henryka Sienkiewicza. Akcja powieści rozpoczyna się czterdzieści osiem lat przed wydarzeniami opisanymi w Ogniem i mieczem i obejmuje wydarzenia z okresu wojny ze Szwecją na początku XVII wieku, której zwieńczeniem będzie bitwa pod Kircholmem.

Prequel Sienkiewiczowskiej Trylogii
Jest rok 1600. Wielka i bogata Rzeczypospolita Obojga Narodów jest największym mocarstwem Europy, rozciągającym się od chłodnej północnej Rygi aż po gorące stepy Ukrainy. Żyzne pola i potężne puszcze sąsiadują ze wspaniałymi magnackimi pałacami. Stolica kraju, Warszawa, z miesiąca na miesiąc wypełnia się bogatymi rezydencjami, a Zamek Królewski staje się powodem zazdrości władców innych mocarstw.
Nad spokojny kraj nadciągają jednak czarne chmury z sąsiedniej Szwecji. Wrogowie i zdrajcy czają się na każdym kroku. Naprzeciw tej nawałnicy rusza garstka obrońców na czele z porucznikiem Jerzym Wołodyjowskim oraz bohaterem z przypadku, miłośnikiem trunków i kobiecych wdzięków – młodym Janem Onufrym Zagłobą.
Pojawiają się także piękne kobiety – kniazianka Julia Kurczówna i hrabianka Konstancja de Lorche, które skradną serca głównych bohaterów. Zanim jednak panny padną w ich ramiona, muszą wydostać się z rąk czarnych charakterów dybiących na ich cnotę i życie.
Źródło: https://wydawnictwo-astra.pl/produkt/mrok-polnocy/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona