Dzisiaj jest: 26.2.2024, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof- Marisha Pessl

Dodano: miesiąc temu Czytane: 135 Autor:
Redakcja poleca!

To było zdecydowanie najlepiej wydane 8 zł w moim życiu.

Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof- Marisha Pessl
Problem z naprawdę dobrymi książkami polega na tym, że po ich lekturze jesteśmy tak zagubieni, że ciężko wyrazić swoje odczucia...
Świetnie skonstruowane historie poznaje się między innymi po tym, jak bardzo wielowątkowe 
i wielowymiarowe są, jak łatwo skłaniają nas do przemyśleń 
i ponownej weryfikacji fundamentalnych zagadnień.
Autorka w genialny sposób w historię życia dosyć nietypowej amerykańskiej nastolatki wplata filozofie różnego rodzaju myślicieli, przedstawia wizje świata oczami wielu znanych twórców, artystów, polityków i buntowników.
Poprzez opisywane zdarzenia, w których aż roi się od nawiązań do różnego rodzaju tekstów kultury, ukazuje nam rzeczywistość z całym jej bagażem, przypomina nam o tym, że tak naprawdę nic nie jest czarno-białe, że nie brakuje odcieni szarości. 
Opisywane sytuacje, stają się pretekstem do dyskusji na wiele różnorodnych tematów. Każdy z bohaterów ma do odegrania konkretną rolę. 
Tajemnicze wydarzenia, stają się motorem do odkrywania, do poszukiwania, do wątpienia we wszystko co wydawało się pewne.
Jest to niesamowita podróż, podczas której(tak jak w życiu) wszystko może się wydarzyć a wątpienie jest jej nieodłącznym elementem. Nie brakuje tutaj zdarzeń tragicznych i nieodwracalnych, ale nawet wtedy pojawia się sarkazm, ironia i niezwykłe poczucie humoru głównych bohaterów. 
W kipiącym tyglu wydarzeń znalazło się również miejsce na zwyczajne rozterki, nieprzeciętnie inteligentnej nastolatki. Zdobyta przez nią przez lata wiedza nie broni przed bólem złamanego serca, przed poczuciem odrzucenia 
i zagubienia. Uczucia, których doświadcza Blue, drwią sobie z jej racjonalnego podejścia do życia, ze wszystkich poznanych przez nią doświadczeń ludzkości, z prób zachowania stoickiego spokoju. Rozum nie ma bowiem najmniejszych szans w starciu
 z sercem...
Najważniejszym przesłaniem powieści pozostaje moim zdaniem odwaga do życia, do podejmowania ryzyka, do bycia sobą, do czucia i reagowania na otaczającą nas rzeczywistość. Do 
bycia obecnym tu i teraz i przeżywania życia w pełni.
Jeśli chcecie poznać tą dosyć zagmatwaną i pełną niejasności historię, jeśli chcecie wraz z Blue przeżyć pełne spektrum emocji, jeśli chcecie pozwolić sobie na wątpienie i odkrywanie na nowo otaczającej nas rzeczywistości, to z całego serca polecam Wam tą niezwykłą powieść.

Bo Jeden Świat To Za Mało 
Źródło: własne
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona