Dzisiaj jest: 26.2.2024, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Magiczna opowieść, która rozgrzewa serce

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 106 Autor:
Redakcja poleca!

IZABELA KRÓLCZYK OLAV MAŁY TROLL O DUŻYM SERCU WYDAWNICTWO AUTORSKIE

Magiczna opowieść, która rozgrzewa serce
"Olav mały Troll o dużym sercu" to magiczna opowieść, która zaprasza czytelnika do świata tajemnic i niezwykłych zdarzeń. Głównym bohaterem jest Philippe, typowy współczesny nastolatek, który przenosi się wraz z rodziną do Norwegii. Ich nowe miejsce zamieszkania to stary, piękny dom, który skrywa zapewne wiele sekretów.
 
W trakcie eksploracji nowego domu Philippe natrafia na starą księgę, która przenosi go w świat magii i tajemnic. Odkrycie tego magicznego przedmiotu, a w szczególności rysunku przedstawiającego trzy Trolle, stanowi punkt zwrotny w fabule. To wtedy główny bohater odkrywa, że najmniejszy z Trolli – Olav, posiada zdolność mówienia. To wyjątkowe spotkanie zapoczątkowuje fascynującą opowieść, w której świat realny splata się z fantastycznym.
Magia opowieści polega na relacji między Philippe a Olavem. Troll opowiada chłopcu swoją historię, co prowadzi do rozwinięcia głównego wątku. Prośba Olava o pomoc nadaje fabule dodatkowego napięcia, stawiając przed Philippe'em wybory, które kształtują przebieg historii.
Autorka, Izabela Królczyk, w sprytny sposób miesza elementy codzienności z fantastyką, tworząc opowieść, która porusza nie tylko wyobraźnię, ale i serce czytelnika. Philippe staje się nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń, które prowadzą go do odkrycia tajemniczych aspektów swojej własnej rodziny oraz świata Trolli.
Narracja jest płynna, a postacie i wydarzenia są wiarygodnie przedstawione, co sprawia, że czytelnik łatwo angażuje się w historię i towarzyszy bohaterowi w jego emocjonalnej podróży. Wątki rodzinne splatają się z elementami magii i tajemnicy, tworząc niezwykle pasjonującą lekturę.
Warto również zauważyć, że mimo iż książka ma niewiele stron i jest dedykowana młodszym czytelnikom, moim zdaniem może być atrakcyjna dla czytelników w różnym wieku, którzy czytają swoim dzieciom czy młodszemu rodzeństwu. Elementy baśniowego świata są wplecione w realistyczną historię, co dodaje opowiadaniu głębi i oryginalności.
 
Zakończenie opowieści jest satysfakcjonujące, pozostawiające czytelnika z uczuciem spełnienia i refleksji nad przesłaniem książki. "Olav" to nie tylko opowieść o Trolu, ale także historia o odwadze, empatii i sile rodzinnych więzi. Gorąco polecam tę książeczkę naszym małym czytelnikom oraz ich rodzicom, którzy szukają w książkach magii i wartościowego przesłania. Izabela Królczyk stworzyła ciekawą opowieść, która zachęca do marzeń i odkrywania tajemniczego świata.
 
Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję autorce Izabeli Królczyk.
 
Źródło: własne
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona