Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

WIEK-NIEWAŻNY cz. 3. - Podsumowanie spotkania autorskiego

Dodano: miesiąc temu Czytane: 71 Autor:

Podsumowanie spotkania autorskiego online z autorką romansów Eweliną C. Lisowską. Wczoraj (23.04.) rozmawialiśmy o 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY czyli o "Kochaj mnie mimo wszystko".

WIEK-NIEWAŻNY cz. 3. - Podsumowanie spotkania autorskiego
Przedstawiamy krótkie streszczenie całego wydarzenia.

CIEKATOWSTAK O KSIĄŻCE

WIEK-NIEWAŻNY to seria bardzo nietypowych jak na obecne czasy romansów, które oprócz wątku miłosnego poruszają także tematy związane z życiem zwyczajnych ludzi. Omówiliśmy już cz. 1. Szukając siebie i cz. 2. Powroty. Część trzecia - „Kochaj mnie mimo wszystko” porusza bardzo ważny temat, mianowicie temat niepłodności oraz walki z okropną chorobą kobiecą, jaką jest endometrioza. Powieść zaklasyfikowaliśmy do romansów erotycznych, gdyż jest w nim trochę erotycznych scen, nie jest to jednak typowy erotyk. Może dlatego recenzentki nie potrafiły dokładnie określić podgatunku i zaliczały powieść do typowych obyczajówek. Ale nie od dziś wiadomo, że ilu Czytelników, tyle opinii. Biorąc się za lekturę „Kochaj mnie mimo wszystko” spodziewajcie się jednak bardzo intymnie opisanych scen erotycznych, ale tych z punktu widzenia kobiety, która choruje na endometriozę – co ma niebagatelny wpływ na seks.


OPIS KSIĄŻKI I JEJ ATUTY

Ewelina C Lisowska
Seria Wiek-nieważny
Cz. 3. Kochaj mnie mimo wszystko

Romans współczesny, erotyczny

Czy tajemnice mogą rozdzielić zakochanych?
Czy Darek porzuci Kasię, gdy dowie się, że jest chora?
Czy Kasia wybaczy Darkowi, że ukrywał przed nią upokarzającą tajemnicę?

Kasia dowiaduje się, że jest chora na endometriozę – kobiece schorzenie, które komplikuje całe jej życie. Koszmarne dolegliwości, niemożność zajścia w ciążę, bolesne stosunki… Co jeszcze kryje się pod tym hasłem? Już sama walka z chorobą okazuje się nierówna. Podzielone zdania lekarzy nie ułatwiają wyjścia na nierówną prostą, bowiem choroba ta ciągnie się za kobietą przez całe życie i niezbyt wiele można zrobić, aby poczuć się lepiej.

Kasia boi się wyznać Darkowi prawdę, ukrywa przed nim swoją chorobę. Darek chce mieć z nią dzieci, planuje z nią ślub… A przecież Kasia jest niepłodna. Ale i Darek nie jest do końca z Kasią szczery. Tajemniczy układ, który łączy go z córką szefa, okazuje się podłożem dla wstydliwej i poniżającej afery, w którą zostaje wciągnięty mężczyzna.

Czy wzajemne tajemnice pomogą czy utrudnią zakochanym podtrzymanie wzajemnej miłości? Co zrobi Kasia, gdy dowie się o problemie Ukochanego? Czy Darek zaakceptuje chorobę Kasi, i w jaki sposób się o niej dowie?

KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO to trzecia część cyklu WIEK-NIEWAŻNY. W pierwszej części pt. Szukając siebie poznajemy Kasię, która zmaga się z depresją. Darek próbuje się do niej zbliżyć, ale choroba dziewczyny przesłania jej cały świat. Druga część Powroty pokazuje więcej o Darku, który również zmaga się przez cały czas z problemami. Triada problemów: depresja, problemy seksualne i endometrioza… To z pewnością nie jest typowa seria romansów współczesnych. Seria pokazuje, że nawet największe problemy można przezwyciężyć. Ale jak? Dowiesz się, czytając serię WIEK-NIEWAŻNY Eweliny C. Lisowskiej.


Atuty książki
  1. Powieść pisana jest z punktu widzenia głównej bohaterki, co sprawia, że Czytelnik nie ma dostępu do prawdy o problemach Dariusza. Kasia snuje różne domysły, gubi się w rzeczywistości i jednocześnie sama boryka się z problemami.
  2. Dwie tajemnice – jedna powoli wychodzi na jaw, druga nagle i niespodziewanie.
  3. Kochaj mnie mimo wszystko to płynna kontynuacja dwóch pierwszych części, co sprawia, że czytelnik ma wgląd do przemian, jakie przechodzi główna bohaterka przez lata perypetii miłosnych.
  4. Endometrioza – tłem dla akcji jest choroba głównej bohaterki. Warto przeczytać powieść, aby dowiedzieć się, czy o u Ciebie Kobietko istnieje ryzyko zachorowania.
  5. Powieść jest bardzo życiowa i realistyczna – czytelnik nie będzie narzekał na brak silnych emocji.
  6. Książka napisana przez osobę wysoko wrażliwą – jest wyciskaczem łez, w którym nie brak przebłysków nadziei i pozytywnych zwrotów akcji.


CIEKAWOSTKA O AUTORCE

“Kochaj mnie mimo wszystko” to nie jest łatwa książka. Autorka porusza w niej temat związany z nieuleczalną chorobą kobiecą, jaką jest endometrioza. Próba zwrócenia uwagi na tę chorobę jest wynikiem jej własnych doświadczeń. Trzeba mieć wiele siły, aby się z tym zmagać. Autorka ma nadzieję, że Czytelniczki zwrócą uwagę na swoje zdrowie - endometrioza dotyka coraz więcej kobiet. Ewelina C Lisowska zdecydowała się poruszyć kwestię tej choroby, aby opowiedzieć o niej innym kobietom i skłonić je być może do zgłoszenia się do ginekologa. Często odkładamy sprawy zdrowia na ostatnią chwilę. Endometrioza to niepozorna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do śmierci.
Pełen skrypt można znaleźć na YT w podcascie DNI Z TWÓRCZOŚCIĄ EWELINY C LISOWSKIEJ https://www.youtube.com/watch?v=Vd7JRXxVMAk&list=PL-Wfhy80J6IldN7Iyxa0GoZbX7su3pXAp
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona