Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Substytuty Miłości - Podsumowanie

Dodano: tydzień temu Czytane: 91 Autor:

Krótka relacja z Dnia z Twórczością Eweliny C Lisowskiej. Tym razem rozmawialiśmy o debiutanckiej powieści autorki pt. SUBSTYTUTY MIŁOŚCI.

Substytuty Miłości - Podsumowanie


CIEKAWOSTKA O KSIĄŻCE
Podstawowym założeniem książki było znalezienie takiej równowagi między romansem i światem duchowym, aby można było w pełni poruszyć istotę człowieczeństwa. Jednym z wątków ideowych było przedstawienie substytutów miłości – nałogów, które wynikają z braku miłości. Pokonywana przez bohaterów droga wiedzie ich prosto do rozwiązania ich problemów egzystencjonalnych. Serafin i Marysia znajdują w końcu wspólne wyjście z trudnych sytuacji.

Powieść była wydawana aż cztery razy! Po raz pierwszy ukazała się w 2018 roku w Ridero. Autorka zdecydowała się wtedy na samodzielną drogę wydawniczą. Niebawem zaczęła publikować książki pod własnym logiem.

„SUBSTYTUTY MIŁOŚCI to historia inspirowana autentycznymi rozmowami między Bogiem i człowiekiem. Widoczny w książce kontrast między sacrum i profanum był od zawsze trudnym połączeniem. Napisanie tej książki było dla mnie próbą połączenia świata Boskiego oraz ludzkiego w jedną całość. Myślę, że mi się to udało.” Ewelina C LisowskaO CZYM SĄ "SUBSTYTUTY MIŁOŚCI"?
Romans z pogranicza sacrum i profanum. Ona (Marysia) jest młodziutką prostytutką, on (Serafin) niebawem zostanie księdzem. Gdy tych dwoje spotka się na pewnym noworocznym balu, od razu między nimi zaiskrzy. Oboje będą bronili się przed swoimi uczuciami, a na ich drodze stanie wiele przeciwieństw. Czy znajdą w końcu drogę do szczęścia? Czy też odejdą od siebie i pójdą wcześniej wybranymi ścieżkami życia?

Mógłby to być jeden z tych romansów w stylu KOPCIUSZKA, gdyby nie to, że do akcji wkroczy Bóg we własnej osobie. Rozmowy z Bogiem będzie prowadziła Marysia, która nie jest stereotypową dziwką, lecz bardzo dobrą dziewczyną, która pogubiła się w swoim życiu. A Serafin - pokaże nam nieraz swoje pazurki. SUBSTYTUTY MIŁOŚCI to nie tylko romans. Stawia przed czytelnikiem wiele dylematów moralnych i odpowiada na pytania takie jak: Co to znaczy kochać Boga? Czy człowiek może rozmawiać z Bogiem? Czy miłość jest ważniejsza niż kariera? Czym są tytułowe "substytuty miłości"? "Jak może wyglądać miłość między człowiekiem i Bogiem?

Książka dla osób lubiących nietypowe połączenia gatunkowe, dla odważnych czytelników poszukujących autentycznej relacji z Bogiem.
CIEKAWOSTKA O AUTORCE
Debiut Eweliny C. Lisowskiej to miks gatunków. Zawiera romans oraz wątek duchowy - mowa tutaj o dialogach głównej bohaterki z Bogiem. W obliczu tego tematu pojęcie “Miłości” staje się nie tylko profanum ale i sacrum. Rozmowy z Bogiem są inspirowane własnymi doświadczeniami autorki w sprawach ducha i bliskiej relacji z Bogiem. Ale SUBSTYTUTY MIŁOŚCI to nie jest pierwsza napisana przez autorkę książka. Jest nią „WIEK-NIEWAŻNY cz. 1. Szukając siebie”. Powieść ta powstawała, gdy Ewelina C Lisowska chodziła jeszcze do liceum, czyli jakieś 20 lat temu. Romans ten z czasem ewoluował – trwało to około 10 lat, zanim książka wydała się autorce odpowiednio napisana.

A już 14 maja porozmawiamy o komedii romantycznej pt. 49 WESTCHIEŃ TECI.


 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona