Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

49 WESTCHNIEŃ TECI Podsumowanie

Dodano: 3 dni temu Czytane: 51 Autor:

14 maja 2024 roku odbył sie ostatni Dzień z Twórczością Eweliny C Lisowskiej. Tym razem rozmawialiśmy o komedii romantycznej 49 WESTCHNIEŃ TECI.

49 WESTCHNIEŃ TECI Podsumowanie
CIEKAWOSTKA O KSIĄŻCE
49 WESTCHNIEŃ TEIC to pierwsza napisana oraz wydana przez Ewelinę C. Lisowską komedia romantyczna. Inspirowana jest popularnymi erotykami typu „50 twarzy Greya” E. L. James czy „Dotyk Crossa” Sylivii Day. Jest to najszybciej napisana przez nią powieść…

"Tecię pisało mi się niezwykle jej lekko i przyjemnie. Główną bohaterką powieści jest asystentka Tekla Różalska, która zapewne każdemu z was skojarzy się z brzydką sekretarką szefa – chodzi naturalnie o jej stereotypowe imię. Ta powieść obali w waszych myślach ten stereotyp. Podobnie jak kilka innych. Nie zabraknie tutaj także dziwacznych wyrazów, takich jak „Ryćkum-tyćkum”!

OPIS KSIĄŻKI
„49 westchnień Teci” to komedia romantyczna nawiązująca do popularnego do niedawna wątku z powieści takich jak „50 twarzy Greya” E. L. James czy „Dotyku Crossa” Sylvii Day. Ale jeśli jednak spodziewasz się, że główny bohater to typowy amant o nazbyt rozwiniętym popędzie seksualny, to nie tędy droga. Tecia to 25-letnia, trochę pechowa dziewczyna, która kocha pieczenie muffinek. Akrady ma 35 lat i jest szefem firmy, pracoholikiem, który nie ma czasu na życie osobiste, nie wspomniawszy o dbaniu o zdrowie. Pewnego dnia zakochana w nim od lat Tecia, zostaje jego asystentką i zmienia jego życie o 180 stopni. A w tle róż, słodkości i gwałtowne pocałunki.

Nie licz jednak na zbyt wiele typowych scen – autorka w oryginalny sposób wykrzywia schematyczność tego typu powieści i nadaje im całkiem inny wyraz. Spodziewaj się sporej dawki słodkości, doprawionej szczyptą pieprzu oraz soli. Życie to nie komedia romantyczna, ale Ty to sprawdź! A zanim wyruszysz w świat Arkadego i Tekli weź z sobą sporą ilość dystansu i lekkich myśli, bo czeka Cię spora dawka słowotwórstwa i oryginalnych pomysłów głównej bohaterki, Tekli.

PS: czy Tobie Tekla także kojarzy się z pajęczycą lub brzydką, niezbyt młodą sekretarką szefa? Jeśli tak, to ta książka zmieni Twoje myślenie! 

Najciekawsze atuty książki
- popularny motyw romansowy przedstawiony realistycznie
- szef i asystentka
- komedia pechowych zdarzeń
- oryginalne słowotwórstwo oraz pomysły Teci
- różnica wieku między zakochanymi

CIEKAWOSTKA O AUTORCE
Ewelina C. Lisowska jest w trakcie pisania drugiej komedii romantycznej pt. KAWALER DO WZIĘCIA, zainspirowanej popularnym w telewizji Polsat programem randkowym, Chłopaki do Wzięcia. Historia chłopaka, mechanika samochodowego zamieszkującego wiejską pipidówkę. Ona jest gwiazdą porno, która właśnie kończy karierę i wybrała najbardziej zapomnianą przez świat dziurę, aby schować się przed przeszłością. Niestety, zakochany w niej mechanik Tadek wie, kim ona jest…
 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona