Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Ogrodnik

Dodano: miesiąc temu Czytane: 152 Autor:

W ramach cyklu "Niedzielne przemyślenia" dzielę się z Tobą Czytelniku przemyśleniami na temat dojrzałej codzienności, świadomej i przepełnionej wartościami.

Ogrodnik

Dzień dobry, dzień dobry!
Z jaką emocja się dziś obudziłeś
"Warto istnieć, żeby poznać świat, kochać kogoś, być czyimś przyjacielem lub po prostu być komuś pomocnym.” – Tadeusz Kotarbiński.
Może z taką myślą zaczniesz dzisiaj dzień? Wszak jest niedziela, więc mamy więcej czasu dla siebie i naszych bliskich.
Codziennie cieszę się i jestem wdzięczna za to, że po prostu JESTEM, istnieję, poznaję siebie i świat. Każdego dnia staram się pokazywać, jak bardzo kocham moich najbliższych, ale także tych, którzy są troszkę dalej. Jestem przyjacielem, na którym można polegać, wspieram innych, jak mogę i wiesz co? Sprawia mi to ogromną radość, przyjemność, satysfakcję, moje serce przepełnia miłość. Tak, to najważniejsze uczucie kierujące dobrostanem tego świata, a ono towarzyszy mi każdego dnia. Nie narzekam, jeśli coś mnie spotka, czego nie chciałam, nie zapraszałam. Jestem wdzięczna, gdyż świat ma wiele kolorów i chcę poznawać jego barwy, kolory i smaki.
A jak to jest u Ciebie
Kochasz Dajesz siebie bliskim Narzekasz czy szukasz rozwiązań
Wiesz, planowanie działań jest istotne. Oszczędzasz tym sposobem swój własny czas, ale też dajesz sobie przyzwolenie na przemyślenie niezbędnych działań. Co Tobie jest potrzebne dla lepszego samopoczucia, co może Tobie pomóc rozwiązać jakieś problemy. Wiesz, co powinno nastąpić w Twoim życiu. Wiesz, czego potrzebujesz, a w konsekwencji masz świadomość co zrobić, aby stwarzać siebie codziennie od nowa. Najzwyczajniej stajesz się coraz lepszy. I zaczynasz żyć. Świadomie i lżej, bo wiesz, ze każdy problem jesteś w stanie pokonać. Wystarczy niewielki krok naprzód.
Twój własny sukces nie może być efektem słomianego zapału. Wytrwałość, cierpliwość, o których wspominałam w poprzednie niedziele, plus plan tego, co chcesz osiągnąć. To jest to. Czasem wystarczy zajrzeć do swojej listy marzeń, czyż nie?
Jakie owoce zbierasz, zależy od tego jak dbasz o swoje drzewko. Czy systematycznie je podlewasz, nawozisz, przycinasz…
Takiej niedzieli Ci życzę, bądź dobrym ogrodnikiem, kochaj, smakuj, obserwuj dla siebie i dla bliskich.
Twoja Ania.
Ps. Oczywiście daj znać w komentarzu jak Ci idzie ogrodnikowanie?
Foto: SławomirTrojanowski
Źródło: własne
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona