Agnieszka Dydycz

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Warszawianka, urodzona w ubiegłym wieku. Pisarz z wyboru, który ma nadzieję, że nigdy nie zostanie zastąpiony przez sztuczną inteligencję. Finansista z wykształcenia i doświadczenia, a także prawie magister inżynier budownictwa. Członek rady ekspertów THINKTANK. Certyfikowany tutor, coach i mentor oraz praktyk dobrego życia.

Przez lata pracowała i robiła tzw. karierę w globalnym banku, gdzie wdrażała usługi i produkty finansowe, zarządzała ludźmi i projektami. Była założycielem Rady Depozytariuszy przy Związku Banków Polskich oraz członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. Współtworzyła Giełdę Papierów Wartościowych w Warzszawie, a za swój wkład w rozwój rynku kapitałowego została odznaczona orderem: „Za zasługi dla bankowości RP”.

Pracując, nie zapominała także o inicjatywach społecznych. Utworzyła jedną z pierwszych w Polsce korporacyjnych organizacji wewnętrzych promujących rozwój osobisty i wzajemne wspierania się kobiet aktywnych zawodowo. Pełniła funkcję członka Zarządu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga. Sama również założyła i prowadziła Fundację „Pomóżmy Dzieciom”, która przez 24 lata wspierała dzieci. Jej największą dumą jest kreatywny syn Antoni, nastolatek i niewyczerpane źródło wyzwań i inspiracji.

Kilka lat temu zrozumiała, że marzenia też mają swój termin ważności, a życie to nie plan z zadaniami do wykonania. To wtedy zdecydowała się odejść z pracy na etacie i teraz tworzy oraz pisze - dla nas i o nas, bo przecież wszyscy jesteśmy bohaterami. Prowadzi także warsztaty rozwojowe, a swoje szkolenia i inspiracje kieruje głównie do kobiet. Podpowiada, jak poznawać siebie i jak odnaleźć to, co dla każdej z nas jest najlepsze i dla każdej może to być coś zupełnie innego. 

Dorobek literacki

Jako pisarka zadebiutowała zabawnymi opowieściami o życiu i pracy fizjoterapeuty ze stopniem naukowym doktora pt. Z pamiętnika masażysty (Edipresse Książki 2016, 2017). Wkrótce potem napisała z synkiem dwie cudowne książki dla dzieci o przyjaźni, akceptacji inności i przytulaniu pt. O Wojtku z planety Uran i O Antku, który poleciał na Uran, z których dochód wspomógł działalność Fundacji "Pomóżmy Dzieciom". Kolejne jej powieści to Marzenia z terminem ważności (Muza 2018) oraz Dzisiaj należy do mnie (Muza 2019). Ta książka zdobyła zaszczytne wyróżnienie jury konkursu literackiego Brakująca Litera na najlepszą polską książkę roku 2019. Następnie ukazały się opowiadania z treścią SEaNS ŻYCIA - (Storytel 2020) o bohaterach takich jak my, czasem odważnymi, a czasem mniej, których losy nie tylko bawią i wzruszają, lecz przede wszystkim zachęcają do zrobienia pierwszego odważnego kroku w poszukiwania swojego szczęścia.

Dwie ostatnie powieści Nigdy nie będę wyższa. Ale mogę być szczęśliwsza! oraz Nigdy nie będę młodsza. Ale kto mi zabroni próbować! (Silver oficyna wydawnicza 2022, 2023) to historie przypominające nam o tym, żeby w trosce o najbliższych, nie zapominać także o sobie. Szczęście może czekać na nas tuż za rogiem, ale to od nas zależy czy je dostrzeżemy i sobie na nie pozwolimy.
 

Bo jeśli zechcemy, nasze życie też może być jak film lub książka. Będziemy tam nie tylko głównymi bohaterami, ale także sami napiszemy sobie dialogi i wybierzemy scenografię. Nie warto siedzieć w kącie i narzekać na to, czego nie mamy czy nie możemy zmienić. Jesteśmy, jacy jesteśmy i chociaż nigdy już nie będziemy ani młodsi, ani wyżsi zawsze możemy być szczęśliwsi!