Anna Piotrowska

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na której zdobyła licencjat z administracji samorządowej, oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, którą ukończyła z tytułem magistra zarządzania i inżynierii produkcji o specjalności zarządzanie jakością. Od wielu lat pracuje jako redaktor gazety lokalnej, na łamach której ukazują się jej artykuły przeznaczone dla młodzieży. Stara się poruszać tematy związane z problemami współczesnej młodzieży, jak również przedstawia sylwetki nadzwyczaj utalentowanych młodych ludzi. Jest również autorką książki „Bo we mnie jest lęk – moje zmagania z nerwicą”, w której przedstawiła swoją walkę z chorobą.

Dorobek literacki

Autorka książki 'Bo we mnie jest lęk - moje zmagania z nerwicą '' rok wydania 2021 r
1To historia prawdziwa, obfitująca w wiele emocji, trudnych momentów, ale też jest w niej wiele optymizmu, bo jest dowodem na to, że z nerwicą lękową można normalnie żyć i funkcjonować, jeśli tylko podejmie się odpowiednie leczenie. Czym jest nerwica lękowa?
Czym jest lęk nieuzasadniony?
Jakie są objawy i jak leczyć nerwicę lękową?
Kiedy atakuje nerwica – typowe objawy ataku nerwicy.
Autorka opowiedziała o swoich traumach, problemach życia codziennego, o tym, jak choroba niszczyła ją i jej bliskich, zanim została zdiagnozowana i podjęła leczenie.
„Bo we mnie jest lęk” to nie jest książka naukowa, czy jakiś zwykły poradnik – to książka przepełniona prawdziwymi emocjami, przykładami z życia wziętymi, bardzo osobista i z pewnością wymagająca wiele odwagi, by tak otwarcie opisać swoje życie i walkę z chorobą oraz traumami z przeszłości, czy problemami dnia codziennego.
Czy autorce książki udało się oswoić swój lęk i wrócić naprawdę do życia? Chyba najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest właśnie ta książka…

Moja kolejna książka 

„Zanim odejdę” to oparta na faktach historia kobiety uzależnionej od alkoholu. Dziewczyna w wieku licealnym po śmierci matki pozostaje z niewydolnym społecznie i emocjonalnie ojcem alkoholikiem, który wciąga ją w swój sposób radzenia sobie z życiem ‒ wódkę. Alkohol szybko przejmuje kontrolę nad bohaterką, której los nie szczędzi kolejnych traum. To bardzo przejmująca i trudna historia kobiety, która bez wsparcia ze strony rodziny nie miała możliwości rozwinąć i prowadzić normalnego życia. Pokazuje, jak czynniki społeczne i rodzinne determinują nasze życie.