Jadwiga Grzesiak

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Nazywam się Jadwiga Grzesiak. Pisaniem książek zajęłam się po 70-tce. Impulsem, było przejście na emeryturę i poczucie, że zaczął się nowy etap w moim życiu, że przemijanie przyspieszyło. Tę myśl staram się oswoić. Łamię stereotypy o niemożności bycia aktywną seniorką. Moją najważniejszą emocją jest entuzjazm. Lubię myśleć o sobie, że jestem wolna od metryki. Uważam, że lekiem na przemijalność jest pasja. W moim przypadku jest to pisanie. W swoich powieściach przekazuję humor i dobre nastawienie do świata.

Dorobek literacki

Drukiem ukazały się już trzy moje powieści.
"Pensjonat Pod Malinką" - jest to prowadzona w pierwszej osobie opowieść malarki, która postanowiła przenieść się z dużego miasta na wieś. Tu zorganizowała sobie, z tego co zastała na miejscu, życie z przyrodą, zwierzętami oraz... sąsiadem. Narracja prowadzona jest z pozycji dojrzałej kobiety, młodej dziewczyny i regionalistki zakochanej w swojej małej ojczyzny. 
"I wtedy wychodzi słońce" - to poruszająca powieść i samotności, tęsknocie i walce o dziecko, z wątkiem sensacyjnym w tle. Jest to kontynuacja "Pensjonatu Pod Malinką". I tak jak wcześniej, humor i dobre nastawienie do świata to cechy ją wyróżniające.
"Trzy wcielenia Wiktora Jahody" - "Historia Jahody wciąga już od pierwszych stron! To opowieść o stracie, poszukiwaniu siebie, zadawaniu i leczeniu ran, odkrywaniu różnych odcieni miłości. Wiktor Jahoda nie jest postacią kryształową, to mężczyzna z krwi i kości, a ja cenię sobie takich bohaterów. Polecam tę lekturę z całego serca! Katarzyna Bester - pisarka."