Joanna Zawadzka

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Cześć! Mam na imię Asia i jestem pogodną, kreatywną 38-latką, ciekawą świata i uwielbiającą się rozwijać w różnych dziedzinach. Ukończyłam Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonują mnie języki obce. Uwielbiam też prace manualne, wśród nich m.in. tworzenie zabawek z wełny metodą filcowania na sucho.
Lubię pisać – od niedawna nie tylko wiersze, ale także poradniki i powieści.
Jestem blogerką i na swoim blogu Kreatywny Świat Asi dzielę się z czytelnikami efektami moich kreatywnych działań literackich oraz artystycznych, jak również informacjami dotyczącymi mojego schorzenia (wieloczynnikowa nadwrażliwość chemiczna) i życia codziennego, a także zagadnieniami dotyczącymi psychologii (która też jest moją pasją).
Od niedawna prowadzę swój kanał YouTube o tej samej nazwie – Kreatywny Świat Asi. Gram na nim na skrzypcach (okazjonalnie także na innych instrumentach) popularne piosenki rozrywkowe. Jestem amatorką, ale gram z wielką radością i pasją.
Jestem też korektorką. Odkąd pamiętam, lubiłam sprawdzać i poprawiać różne teksty, aż w końcu zajęłam się tym zawodowo. Ukończyłam kurs korekty prowadzony przez Ewę Popielarz w jej Akademii Korekty Tekstu i swoją przyszłość wiążę przede wszystkim z korektorstwem.
Kocham naturę, doceniam drobnostki i cieszę się każdą chwilą mojego życia.

Dorobek literacki

Sekrety Lilly. W kleszczach przeszłości
Sekrety Lilly. W kleszczach przeszłości
 to pierwszy tom trzymającej w napięciu powieści obyczajowej o początkującej poetce Lilianie Krętek, której w miarę spokojne życie gwałtownie się zmienia, kiedy na jej drodze staje nagle dawny kolega ze studiów. Od tamtej pory los zsyła na bohaterkę trudne i mocne doświadczenia. Praca w charakterze striptizerki, brutalny gwałt, romans z żonatym mężczyzną i niespodziewana ciąża doprowadzają Lilly do punktu, w którym nie chce już żyć.
Książka zawiera ciekawe wątki psychologiczne, takie jak: toksyczne relacje, narcyzm, głód miłości, trudne stosunki ojca i córki, perfekcjonizm, zdrada, gwałt. 
Powieść jest okraszona sporą dawką erotyzmu.
Wkrótce zostanie wydany drugi jej tom.

Żegnaj, tyranie – witaj, przyjacielu! 
Żegnaj, tyranie – witaj, przyjacielu! jest poradnikiem dotyczącym perfekcjonizmu, skierowanym głównie do osób, które zmagają się z nim bezpośrednio, ale również ich bliskich oraz osób zwyczajnie ciekawych świata, interesujących się problemami ludzkimi i psychologią. Na przykładzie własnej historii wyjaśniam w nim w przystępny sposób, czym jest perfekcjonizm, jakie są jego przyczyny, konsekwencje oraz jak sobie z nim radzić. W książce charakteryzuję również osobowość perfekcjonisty i podpowiadam, jak sobie poradzić z tym destrukcyjnym perfekcjonizmem, który tak naprawdę nas niszczy. Staram się pokazać czytelnikowi, że można być szczęśliwym i cieszyć się życiem mimo popełnianych błędów i ponoszonych porażek, gdyż są one nieodłączną częścią naszego życia i tak naprawdę to mogą być dla nas czymś dobrym!

Język obcy w czterech ścianach
Język obcy w czterech ścianach to poradnik dotyczący samodzielnej nauki języków obcych, bez konieczności wychodzenia z domu i posiadania nauczyciela. Książka ta została napisana na podstawie własnych doświadczeń i nie jest jedynie poradnikiem przedstawiającym określone metody i techniki, umożliwiające opanowanie jakiegokolwiek języka obcego. Jest też pewnego rodzaju motywatorem, pokazującym, że nauka języków obcych wcale nie musi być nudna i trudna. Przeciwnie  jest przyjemna!
Książka stanowi zbiór wskazówek, ułatwiających rozpoczęcie nauki języków obcych, przedstawia techniki rozwijające wszystkie sprawności językowe oraz wspomagające proces uczenia się języków, wskazuje też na częste błędy, jakie popełniamy w nauce języków obcych.


 
PREMIERA SIERPIEŃ 2023

Opis książki:

,,Sekrety Lilly. Nowa rzeczywistość" to drugi tom powieści obyczajowej, przedstawiającej losy trzydziestokilkuletniej początkującej poetki, Liliany Krętek, której życie diametralnie się zmienia, kiedy spotyka ona po latach na swojej drodze dawnego kolegę ze studiów. Trudne doświadczenia, takie jak praca w charakterze striptizerki, brutalny gwałt i romans z żonatym i w dodatku toksycznym mężczyzną, ściągają Lilly na dno.
Na szczęście jej los odmienia się i wydaje się, że kobieta odnajduje w końcu swoje szczęście. Jednak życie jest pełne niespodzianek – niekoniecznie tych dobrych – i Lilly sama się jeszcze o tym przekona. Jej ślub już wkrótce, a tu nagle wszystko zaczyna się komplikować.
Czy dane jej będzie wyjść za mąż? Czy nacieszy się w końcu swoim przybranym, niedostępnym w przeszłości emocjonalnie ojcem? Czy odnajdzie swojego biologicznego tatę? I czy rzeczywiście nie wróci już nigdy do branży erotycznej? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w drugim tomie powieści o perypetiach zwariowanej, spragnionej miłości i akceptacji Lilly

Język obcy w czterech ścianach.

„Język obcy w czterech ścianach” to książka dotycząca samodzielnej nauki języków obcych, bez konieczności wychodzenia z domu i posiadania nauczyciela. Nie jest to jedynie poradnik przedstawiający określone metody i techniki, pomagające skutecznie opanować jakikolwiek język obcy, ale także motywator, który pokazuje, że nauka języków nie musi być trudna i żmudna.
Książka została napisana na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń. Stanowi zbiór wskazówek, ułatwiających rozpoczęcie samodzielnej nauki jakiegokolwiek języka obcego, przedstawia konkretne techniki wspomagające proces jego uczenia się, rozwijania wszystkich sprawności językowych, ukazuje korzyści wynikające z nauki języków obcych, wskazuje też na częste błędy popełniane przy uczeniu się. Udowadnia, że można opanować jakikolwiek język obcy samodzielnie i będzie to nauka przyjemna i skuteczna.
Do zakupu https://www.wydawnictwo-unitas.pl/product/search?query=j%C4%99zyk+obcy

Zapraszam do Mojego Świata Asia Kreatywna
https://www.facebook.com/asiakreatywna