Martyna Pawłowska-Dymek

Moja Wizytówka 
 

O Mnie

Autorka serii młodzieżowej "Wszyscy mamy źle w głowach". Pisze od lat, nie tylko powieści, ale i krótsze formy, takie jak bajki, opowiadania i wiersze. Nie ogranicza się do jednego gatunku, najlepiej jednak czuje się w literaturze dla młodzieży. Od 2017 roku prowadzi blog o nazwie "Szczęśliwa Siódemka". Wokół bloga i powiązanego z nim fanpage’a udało jej się zbudować zaangażowaną społeczność czytelników, którzy udzielają się w dyskusjach, cenią styl pisania i gorąco wspierają twórcze zmagania.
Z wykształcenia jest magistrem bibliotekoznawstwa, ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie studiów była redaktorem czasopisma studenckiego, publikowała też na łamach czasopisma branżowego o zasięgu ogólnopolskim oraz na łamach prasy lokalnej.
Oprócz pisania zajmuje się śpiewaniem i fotomodelingiem. Wiedza zdobyta w czasie rozwijania pasji pozwoliła w wiarygodny sposób opisywać realia środowisk artystycznych i grup muzycznych.

Dorobek literacki

Zadebiutowałam w kwietniu 2022 roku pierwszym tomem serii młodzieżowej "Wszyscy mamy źle w głowach", zatytułowanym "Nic z tego nie zrozumiecie". seria opowiada o perypetiach uczniów jednego z krakowskich liceów. Relacje między nimi zmieniają się, gdy do klasy dołącza nowa uczennica.

We wrześniu 2022 ukazał się drugi tom serii, zatytułowany 'Stracone szczęście".