Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com
Tytuł tomiku:

Peregrynacje

dodano: 2024.03.15 ważne do: 2024.06.13 wyświetleń: 222
30 PLN
Autor tomiku: Joanna Krupińska-Trzebiatowska
Wydawca: Stowarzyszenie Twórcze POLART
Rok wydania: 2022
Format/nośnik: papier
Ilość stron: 100
Opis tomiku-recenzja
Autorka poszukuje Absolutu i Nirwany, a pokazuje nam świat w barwach świetlistych, łagodnych, skrywany nierzadko w symbolice anielskich lutni i chórów, aczkolwiek nie brakuje w jej wierszach ustawicznej walki dobra ze złem, częstego porównania tej dobrej rzeczywistości GDZIEŚ TAM, z panującym tymczasem TU chaosem i zagubieniem. Co jest prawdą, a co ułudą tylko?
Głęboki i filozoficzny kontekst, dramatyczne pytania o tożsamość nie tylko samej siebie, ale i całego świata, motywy Wschodu, próba odnalezienia siebie samej w świecie, dramat dualizmu świadomości i bytu materialnego, żywioły przyrody, mistyka przejawiająca się w rozwieraniu granic przestrzeni i czasu, przełamywanie wszelkich kosmicznych zniewoleń, a wszystko to po to aby uzyskać tę jakże bardzo wyczekiwaną i upragnioną czystą wolność "krainę czystego szczęścia". Taka jest poezja Joanny Krupińskiej - Trzebiatowskiej.
/Mariola Sternahl/
Kontakt
joanna Krupińska-TRZEBIATOWSKA
ul. Gajówka, 30-250 Kraków, woj. małopolskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Komentarze
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona