Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

o Autorce:

Natalia Owsiana-Bilska: Urodzona 19 listopada 1989 roku w Głogowie. Poetka, pisarka, marzycielka i optymistka. Pisze zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W 2021 roku ukazał się jej autorski tomik „Dziennik N.” (wyd. Poetariat), który został wyróżniony jako Książka Roku przez blog poetycki Tomikovo. W 2013 roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Młody Poeta Dolnego Śląska. Dwukrotnie wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Babińca Literackiego (2021 i 2022). Laureatka I Konkursu Poetycko – Wydawniczego „Mam Kota Na Punkcie Poezji” zorganizowanego przez wydawnictwo Fundacja Poetariat (2023), którego nagrodę stanowi niniejszy tomik. Jej wiersze i opowiadania były publikowane w pokonkursowych almanachach, magazynach literackich, w kilkudziesięciu antologiach wydawnictw: Poetariat & Fundacja Poetariat, Silesiana – Dolnośląski Salon wydawniczy, Fundacja Sokrates, Dobrota, Forum Literackie 24/7, a także prezentowane w radiu. Wiersze poetki tłumaczono dotychczas na języki: hiszpański, francuski, włoski i angielski. Swoje wiersze opowiadania i felietony publikuje także na stronie na facebooku
 

SPADAM W NIECZUŁOŚĆ

Autor: NATALIA OWSIANA-BILSKA
Kategoria/cykl: POEZJA POLSKA
Typ okładki: SKRZYDEŁKOWA
Stron: 62
Wydawca: WYDAWNICTWO FUNDACJA POETARIAT
Rok wydania: 2023
Ocena:
Link do zakupu: http://fundacjapoetariat.pl/

Natalia Owsiana-Bilska w swoim tomiku "SPADAM W NIECZUŁOŚĆ" ukazuje nam świat pełen subtelności, emocji i zmysłowych obrazów. Wiersze składające się na tę kolekcję są jak migawki życiowych chwil, splatające się w opowieść o tajemnicach snów, bezsennych nocy i ukrytych myśli.
 
Już sam tytuł, "SPADAM W NIECZUŁOŚĆ", rzuca wyzwanie czytelnikowi, sugerując, że wiersze będą się poruszać w obszarze głębokich emocji i introspekcji. Autorka nie zawodzi tych oczekiwań, prowadząc czytelnika przez liryczny labirynt swojego wnętrza.
Wiersze są krótkie, ale ich siła tkwi w skondensowanych obrazach i precyzyjnych słowach. "z nocą na rzęsach" to jedno z wielu pięknych metaforycznych wyrażeń, które malują przed nami świat snów, gdzie rzeczywistość splata się z marzeniami. Autorka doskonale operuje obrazami, tworząc wrażenie, że każde słowo zostało wybrane z największą starannością.
"Nocą bezsenną żyję na zapas" - te słowa są jak klamra, trzymająca razem całą kolekcję. To motto, które przywołuje atmosferę niepokoju, tajemnicy i wewnętrznej walki. Wiersze ukazują nie tylko chwile z życia, ale także emocjonalne uderzenia, jakie towarzyszą codzienności.
Motyw tęsknoty, samotności i poszukiwań własnej tożsamości przewija się przez cały tomik. "Włożyłam sobie w ramkę, powiesiłam na ścianie" - te słowa rzucają światło na pragnienie zrozumienia samego siebie, na chęć spojrzenia na własne życie z perspektywy. To jakby autorka proponowała czytelnikowi założenie własnej ramki, aby z dystansu przyjrzeć się własnym doświadczeniom.
"Niebo z parasolem chmur wciąż kołysze się na nitce" - ta metafora natury jest jednym z wielu przykładów, jak autorka zgrabnie posługuje się obrazami, by przekazać głębokie uczucia. Przywołuje ona harmonię pomiędzy tym, co ziemskie, a tym, co metafizyczne.
Wiersze dotykają również sfer intymnych relacji, szczególnie we fragmentach opisujących krople dotyku i chwile bliskości. "Krople dotyku na skórze parują ciepłem" - te słowa przynoszą czytelnikowi fizyczne doznania, jednocześnie otwierając przestrzeń dla emocjonalnych interpretacji.
 
"SPADAM W NIECZUŁOŚĆ" to zbiór, który pozwala na zanurzenie się w bogatej i pełnej subtelności poezji Natalii Owsianej-Bilskiej. Jej wiersze są jak malowidła, które ożywają przed czytelnikiem, uruchamiając zmysły i prowokując do refleksji nad własnymi doświadczeniami. To dzieło zasługuje na uwagę miłośników poezji, poszukujących głębokich, poetyckich doświadczeń.
 
Współpraca z Wydawnictwem Fundacja Poetariat.
 

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona