Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Gang Mocniaków. Miej olej w głowie i w całym sobie!"

Autor: Paulina Płatkowska
Kategoria/cykl: Dla dzieci
Typ okładki: Twarda
Stron: 46
Wydawca: Zielona Sowa
Rok wydania: 2023
Ocena:
Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną częścią Gangu Mocniaków. Jako, że w naszej kolekcji posiadamy niektórych z wymienionych w książeczce bohaterów, to ich przygody są jedną z ulubionych bajek mojej córki ;) Jesteście ciekawi, jakie przygody miał krem Krzyś? Na jaki, ciekawy pomysł wpadł cały Gang Mocniaków? Jeśli tak, to zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z naszą opinią.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest prawidłowe odżywianie się. Naszym dzieciom możemy wytłumaczyć to, w możliwie najprostszy sposób. Co powinny jeść jak najczęściej, a co tylko raz na jakiś czas. Książeczka jest podzielona na dwa rozdziały. W pierwszym, dowiemy się od naszych bohaterów, co jest zdrowe a co nie. Jakie warzywa i owoce powinniśmy jeść, aby zdrowo się rozwijać. Poznamy, właściwości avokado, dyni czy chleba pełnoziarnistego. Uzyskamy również informacje na temat chipsów, paluszków czy serowych deepów. Dowiemy się czy i w jakich ilościach są one dopuszczalne do zjedzenia, oraz poznamy słowo umiar. Nasze maskotki, to bardzo mądre stworzenia, którym dobro i zdrowie dzieci wyjątkowo leży na sercu. Zrobią wszystko, aby ich mali opiekunowie mieli zbilansowaną, pełną witamin dietę. Drugi rozdział natomiast dotyczy pory roku, jaką jest zima. Nasi bohaterowie opowiadają sobie nawzajem, co najczęściej je się zimą i w jaki sposób gromadzimy zapasy na ten czas. Mocniaki dowiedzą się, że zimą przyroda odpoczywa i spożywa się przetwory z owoców i warzyw, które udało nam się zebrać latem i jesienią. Jako, że z całego zestawu, najbardziej egzotyczne jest avokado, to właśnie ono zostało główną przekąską dla dzieci. Ponieważ owoc ten ma bardzo dużo naturalnych substancji odżywczych, postanowiono, że to właśnie potrawa z jego udziałem zostanie podana ich małym opiekunom. Czy danie smakowało? Jak zareagowały dzieci na tę potrawę? Czy były zadowolone czy raczej złe? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania, to musicie sięgnąć po prezentowaną lekturę.

Bardzo przyjemna, interesująca książeczka dla dzieci. W prosty sposób uczy najmłodszych zdrowego odżywiania oraz tego, co powinniśmy jeść. Dodatkowo, kolorowe ilustracje oraz świadomość, że niektórych z bohaterów posiadamy w domu na własność, sprawiają, że nasze pociechy sięgają z jeszcze większą przyjemnością po tę publikację. Moja Rozalka jest tą książeczką absolutnie zachwycona, a ostatnio przed snem czytamy tylko ją. Póki co, inne nie mają szans????

Bardzo podoba mi się również to, że na końcu tej lektury znajdziemy przepisy na różne łatwe dania, których głównym składnikiem jest właśnie avokado. W łatwy sposób możemy przygotować coś pysznego i zdrowego zarazem. Na końcu książeczki znajdziemy również kilka ciekawostek dotyczących rodzajów tłuszczy. Dowiemy się m.in. czym różnią się tłuszcze roślinne i zwierzęce, poznamy również tłuszcze jadalne.

Sądzę, że jest to ciekawa pozycja dla małych czytelników, która może zachęcić ich do zdrowego odżywiania oraz do sięgania po produkty, które na tym etapie są dla nich najbardziej wartościowe. My z Rozalką jesteśmy jak najbardziej zadowolone z lektury. Polecamy i przyznajemy 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ????

[Książka pochodzi z prywatnej biblioteczki.]

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona