Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Ciąg zbieżny"

Bardzo lubię czytać debiuty. Niezmiennie cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób postanawia się sprawdzić w roli pisarza. A ja mam tę przyjemność, że mogę czytać te historie. Do tego im patronować, za co ślę serdeczne podziękowania Autorowi oraz Wydawnictwu Seqoja. Zatem, o czym jest ten "Ciąg zbieżny"? Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją patronacką opinią.
Życie Marka Lipki z dnia na dzień zmieniło się nagle o 360 stopni. Los sprawił, że matka, od której uciekł, ponownie z nim zamieszkała. Taka sytuacja może spotkać każdego z nas. Tylko nie wszyscy reagują tak samo. Nasz bohater, wybrał sobie dość nietypowy i oryginalny sposób na poradzenie sobie z własnymi problemami. To, co na początku było godne pochwały, z czasem staje się niepokojącym dziwactwem... Marek bowiem postanowił pozbyć się wszystkiego, co miał. Oddał i sprzedał dosłownie wszystko. Odsunął się też od ludzi. Stał się odludkiem, bo chciał poczuć się wreszcie wolny i spokojny. Nie chciał mieć żadnych ograniczeń oraz czuć sznurów, które go krępowały. Tylko, gdzie tak naprawdę kończy się ta granica wolności? Jakie kroki podejmie nasz bohater, aby poczuć wreszcie uczucie spełnienia? Jakie to będzie miało dla niego konsekwencje? Odpowiedzi poznacie, gdy tę oryginalną publikację przeczytacie :)
Tak jak wspomniałam na początku, jest to debiut, który moim skromnym zdaniem, jest bardzo udany. Przede wszystkim jednak, ta pozycja bardzo mocno prowokuje i skłania nas do wielu refleksji. Czytelnik w trakcie lektury, często zastanawia się, jak zachowałby się na miejscu naszego bohatera. Czy podjąłby takie same czy inne kroki. Myślimy o tym, co jesteśmy w stanie oddać i jaką cenę za to zapłacić. Przede wszystkim jednakże skupiamy się na tym, gdzie są nasze granice. I czy w odpowiednim momencie umiemy powiedzieć sobie dość. Czy mamy limity, których bezsprzecznie nie przekroczymy, bo przestrzegamy jakiś swoich wewnętrznych zasad. Muszę Wam powiedzieć, że ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Momentami jest naprawdę mocna i nawet trochę wulgarna. Ale nie oszukujmy się. Każdemu z nas puszczają nerwy, a jeśli ktoś stale "truje" nam nad głową, to mamy pełne prawo do tego, aby się zdenerwować. Jednak pamiętajmy o tym, by potrafić się kontrolować i zachować umiar, bo złe podejmowanie decyzji może doprowadzić do nieodwracalnych skutków...
Nie wiem, jak ja bym się zachowała na miejscu Marka. Nie mam pojęcia kiedy i w jaki sposób udałoby mi się osiągnąć moją własną Nirvanę i czy w ogóle byłoby to możliwe. Dlatego staram się go nie oceniać. Choć z pewnymi jego decyzjami absolutnie się nie zgadzam. Początkowo nawet mi imponował. Mogę tylko powiedzieć, że mam nadzieję, że ja nigdy nie znajdę się na takim życiowym zakręcie jak on. Bo wtedy naprawdę nie wiedziałabym co zrobić. Sądzę , że każdy z Was powinien ją przeczytać, by wyrobić sobie własną opinię. Ja, ze swojej strony zachęcam Was do tej lektury. Myślę, że jest ona przemyślana a zarazem kontrowersyjna, co sprawia, że tak ciekawie się ją czyta. Polecam Wam tę publikację i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów smiley A Autorowi i Wydawnictwu Seqoja raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaufanie, możliwość objęcia książki patronatem medialnym oraz za egzemplarz.

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona