Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

Dziś przychodzę do Was z opinią o kolejnej, rewelacyjnej książeczce dla małych czytelników. Mojej Rozalce ta lektura, tak jak poprzednia z tej serii, bardzo przypadła do gustu, a i ja miło spędziłam z nią czas :) Ciekawi zatem co kryje "Historia życia"? Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami.
Książeczka w prosty, przyjemny a zarazem przystępny sposób przedstawia nam jak powstało życie na Ziemi. Dowiemy się z niej między innymi jak powstały meteoryty, pierwsze gady i ssaki. Poznamy pierwsze gatunki kwiatów oraz przeczytamy informacje na temat komórki, i tego co po kolei z niej powstawało. Dowiemy się w jakim czasie, występowały konkretne gatunki zwierząt na naszej planecie oraz w błyskawiczny sposób przejdziemy ewolucję od małpy począwszy a na człowieku skończywszy ;) Wszystkie, zawarte w publikacji informacje są przedstawione w prosty a zarazem interesujący sposób.To taka ogólna , łatwa i przyjemna do przyswojenia wiedza o powstawaniu życia w zaledwie kilkunastu zdaniach. Myślę, że idealnie się sprawdzi dla dzieci, jako pierwsza książeczka o tym jak powstawało życie na ziemi. Sądzę, że ich zainteresuje i sprawi, że mali czytelnicy chętniej będą sięgali po publikację z tego gatunku. Całości tej opowieści, dopełniają ilustracje, dzięki czemu dużo łatwiej jest nam sobie wyobrazić to, o czym aktualnie czytamy. Na rysunkach, znajdziemy podpisy, które objaśniają nam,co one przedstawiają. Dodatkowo, mam wrażenie, że autorami tych obrazków, były dzieci. A to dlatego , że są one takie idealne w punkt. W mojej ocenie, na uznanie zasługuje też mini słowniczek, który znajduje się na końcu książki. Znajdziemy tam proste i krótkie definicje pojęć, które występują w lekturze. Poznamy zatem znaczenie słów takich jak : komórka, fotosynteza czy trylobit. Powiem wam tylko, że nawet dla mnie niektóre z tych słów były nowe, dlatego z jeszcze większą przyjemnością przyswoiłam sobie tę książeczkę ;) Chcecie poznać historię życia w przyjemny i prosty sposób? Chcecie nauczyć swoje pociechy a przy okazji siebie czegoś nowego? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście : TAK, to ta pozycja będzie się nadawała do tego w sam raz :)
Bardzo mi się podoba forma tej książeczki oraz sposób, w jaki jest przedstawiona cała historia. Wspólnie z Rozalką, jesteśmy bardzo ukontentowanie tą publikacją. Czekamy zdecydowanie na więcej książeczek z tego typu :) Podobało nam się absolutnie wszystko. Podczas czytania tej pozycji łączymy przyjemne z pożytecznym. Miło spędzamy wspólnie ze sobą czas z książką a jednocześnie zdobywamy i uzupełniamy wiedzę. Zarówno mali jak i duzi, mogą z tej pozycji wynieść informacje dla siebie. Książeczka idealnie nadaje się do wspólnego czytania i do rozbudzania ciekawości u dzieci. Wspólnie z Rozalką polecamy ją z całego ♥️ Bardzo dziękujemy Wydawnictwu Agora za egzemplarz do recenzji i za możliwość poznania historii życia w pigułce ;). Przyznajemy 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekamy na więcej :)

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona