Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Carol. Opowieść wigilijna"

Autor: Bob Hartman
Kategoria/cykl: Literatura piękna
Typ okładki: Twarda
Stron: 98
Wydawca: Promic
Rok wydania: 2011
Ocena:
Któż z nas nie zna "Opowieści wigilijnej" Carola Dickensa? Ta historia jest przecież tak popularna i ukazuje nam, jaką przemianę przechodzi główny bohater podczas Świąt Bożego Narodzenia. Na jej podstawie, powstaje też wiele podobnych opowieści.Taką właśnie jest ta, którą dziś Wam prezentuje. Jesteście ciekawi o czym tu przeczytamy i jakie są moje wrażenia z lektury? Jeśli tak, to zapraszam Was gorąco do zapoznania się z moją opinią. 
Jack O'Malley jest bogatym biznesmenem. Nie znosi robić zakupów ani kupować prezentów. Przede wszystkim jednak, jest absolutnym przeciwnikiem Świąt Bożego Narodzenia oraz zimy ❄️. Kiedy więc zbliża się tak bardzo nielubiany przez niego okres, nic dziwnego, że mężczyzna nie tryska optymizmem. Pewnego dnia, pojawia się w księgarnianej kawiarni, by napić się ulubionej kawy i nieco odsapnąć od przytłaczających go obowiązków. Przez przypadek, wpada na kobietę. Urodziwą i skrywającą wiele tajemnic... I w tym momencie wszystko się zmienia. Jack ogląda całe swoje dotychczasowe życie... Widzi kim był, kim jest i kim może się stać... Wystarczy tylko dokonać prawidłowego wyboru.... Co odkryje mężczyzna? Czy zmieni swoje dotychczasowe postępowanie? Czy podąży on za swoimi marzeniami z dzieciństwa? Odpowiedzi na powyższe pytania poznacie, jeśli tę krótką opowieść przeczytacie ;) 
Zacznę może od tego, że jest to krótka, i przyjemna lektura w klimacie świątecznym. Nie znajdziemy tutaj nic odkrywczego. Jack jest takim typowym "Dickensowskim Sroodgem". Wiedzie niezbyt przyjemne życie, robi to co musi a krzywda innego absolutnie go nie rusza. Carol postanawia pokazać mu, jaki był jako nastolatek. Jakie miał marzenia i o co walczył. Ukazuje mu też, kto był dla niego najważniejszy... Czy po tej niesamowitej podróży Jack zmieni swoje nastawienie? Czy uwierzy, że może być jeszcze szczęśliwy? Czy kobiecie uda się wpłynąć na niego, tak aby wrócił do swoich młodzieńczych ideałów? 
Lekka historia, która ma ukazać nam, co jest naprawdę ważne. Żebyśmy dostrzegli to, że pomóc może każdy. Nawet najmniejsza pomoc może stać się przyczynkiem czegoś wielkiego. Jednak to my musimy podejmować decyzje, by coś się zmieniło. Nie możemy liczyć tylko na wielkie organizacje, które mają obowiązek pomagać. Bo często jest tak, że te duże kwoty, które niektórzy oferują, trafiają do tych najbardziej potrzebujących tylko w niewielkim procencie. 
Jak wspomniałam wyżej, jest to krótka opowieść, która doskonale na chwilę oderwie nas od codziennego życia. Być może skłoni nas do refleksji, sprawi, że zawalczymy o nasze młodzieńcze marzenia i pozwoli nam zrobić mały krok, aby osiągnąć wielkie rzeczy. Polecam Wam tę lekturę i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów smiley. Książka pochodzi z prywatnego zbioru.

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona