Dzisiaj jest: 22.4.2024, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

"Dziękuję za moje dzieciństwo"

Autor: Monika Jurgiel i Anna Węgrzynowska
Wydawca: Wydawnictwo Zen
Ocena:
Link do zakupu: https://wydawnictwo-zen.pl/produkt/dziekuje-za-moje-dziecinstwo/
Monika nie miała łatwego dzieciństwa. Wspomnienia, które siedziały w jej wnętrzu, postanowiła "wyrzucić" z siebie.
Powiem Wam szczerze, że czytając tę książkę, cofnęłam się do własnego dzieciństwa i czasu, gdy sama byłam nastolatką.
Monika poruszyła odwieczny problem, często ukrywany w czterech ścianach, aby nikt się nie dowiedział, aby nie było widać.
Mowa o alkoholizmie. Ale czy faktycznie tego nie widać?
Rozejrzyjmy się dookoła i popatrzmy.
Ja sama, pracując w sklepie spożywczym, widziałam różne osoby, które przychodziły po alkohol. Wierzcie mi, zdarzali się klienci, których nigdy nie powiązałabym z problemem alkoholowym. Gdyby ktoś mi o tym powiedział, pewnie bym nie uwierzyła.
Jak alkoholizm rodziców odbija się na dzieciach? Jaki ma wpływ na ich nastoletnie życie?
Na pewno nie na każdego taki sam, tak samo jak i spożycie alkoholu na każdego wpływa inaczej.
Jeden się upije i idzie spać, inny się awanturuje, a jeszcze inny idzie w tak zwany cug i pije tygodniami, nie mogąc przestać.
Ale nie tylko o tym jest ta książka, jest też ta druga część. Monika jest już dorosłą kobietą, mieszka w Anglii, ma własną rodzinę. Choć rodzina Moniki mieszka w Wielkiej Brytanii od wielu lat, ich sytuacja pogarsza się drastycznie po brexicie. Okazuje się, że nie wszyscy Brytyjczycy tolerują obcokrajowców w swoim kraju.
Jest to niesamowita historia niesamowitej kobiety, która postanowiła wyjść ze swojej strefy komfortu i opowiedzieć o swoim, nie zawsze idealnym, życiu.
Polecam serdecznie tę pozycję, bo pokazuje jakie my, kobiety, jesteśmy silne. Nawet jeśli zdarzy nam się chwilowe załamanie, podnosimy się.
 

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
REDAKTOR DZIAŁU O LITERATURZE
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona