Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Słodka mieszanka emocji

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 194 Autor:

ARTUR TOJZA SŁONA WANILIA. TOM 1. SERIA KLUB POMOCNIKÓW WYDAWNICTWO E-BOOKOWO

Słodka mieszanka emocji
"Słona wanilia. Tom 1" autorstwa Artura Tojzy to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji powieść, która przenosi czytelnika w świat trudnego, a jednocześnie fascynującego życia licealistów. Tojza świetnie ukazuje różnorodność charakterów, ich codzienne zmagania i tajemnice, które skrywają przed światem.
 
Główny bohater, Tomek Sosnowski, to postać nietypowa dla typowego licealisty. Nerdowskie zainteresowania oraz niechęć do walentynek nadają mu unikalny charakter. Jego losy splatają się z dwiema popularnymi uczennicami — Amandą i Anną. Tojza zgrabnie ukazuje pozorną idealność życia tych dziewczyn, podkreślając jednocześnie, że wszyscy, niezależnie od pozoru, mierzą się z własnymi problemami.
Powieść to mieszanka śmiałego humoru, wzruszających chwil oraz momentów zaskakujących. Autor potrafi zgrabnie balansować między tematami typowymi dla młodzieżowej literatury a poważnymi kwestiami, takimi jak problemy rodzinne czy szkolne naciski. Nie brakuje również elementów romantycznych, które dodają smaczku całej opowieści. Relacje między bohaterami rozwijają się w interesujący sposób, a nieobliczalność sytuacji trzyma czytelnika w napięciu. Warto również zwrócić uwagę na dynamiczny rozwój postaci, zwłaszcza Tomasza, który z wycofanego nerdowatego chłopaka przekształca się w niezwykle pomocnego, mądrego i atrakcyjnego mężczyznę.
Powodem silnych stron powieści jest również sposób, w jaki Tojza ukazuje problemy współczesnej młodzieży. Walentynki, traktowane z lekkim przymrużeniem oka przez Tomasza, stają się pretekstem do pokazania, jak wieloaspektowe są relacje w szkole średniej. Chociaż wydaje się, że głównym wątkiem jest nierozejmowa miłość, to jednak autentyczność emocji i różnorodność sytuacji sprawiają, że "Słona wanilia. Tom 1" wyróżnia się spośród innych powieści tego gatunku.
Opowieść prowadzona jest w lekki, przyjemny sposób, co sprawia, że książka jest łatwa do czytania. Dialogi są błyskotliwe, a opisy miejsc i wydarzeń malują przed oczami czytelnika barwny obraz szkolnej rzeczywistości. Jednakże pierwszy tom "Słonej wanilii" pozostawia kilka pytań bez odpowiedzi, co sprawia, że czytelnik zostaje zaciekawiony i niecierpliwie oczekuje kontynuacji. Brak zakończenia romansu pomiędzy Tomaszem a jedną z dziewczyn może być zarówno frustrujący, jak i prowokujący, skłaniając do zastanowienia się nad możliwymi rozwojami w kolejnych częściach.
 
Mimo pewnych schematów, jakie można odnaleźć w młodzieżowej literaturze, takich jak przyjaźń, miłość, rodzinne problemy czy też presja społeczna i oczekiwania wobec młodych ludzi, autor umiejętnie balansuje między lekkim, humorystycznym tonem a poważniejszymi, emocjonalnymi momentami, co sprawia, że książka jest interesująca i angażująca dla czytelnika. Tojza zaskakuje innowacyjnym podejściem do tematów i bogatą paletą postaci. "Słona wanilia. Tom 1" to pełna smaku opowieść, którą z pewnością docenią zarówno młodzi czytelnicy, jak i ci nieco starsi. Oczekiwania co do kolejnych części są wysokie, mając na uwadze wspaniałe wprowadzenie w świat bohaterów i ich fascynujące losy.
 
Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję autorowi Arturowi Tojza.
 
Źródło: własne
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona