Dzisiaj jest: 19.7.2024, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Bliska znajoma

Dodano: 2 lata temu Czytane: 234 Autor:

Kilka słów o autorze. Piotr Górski urodził się w 1971 r. w Morągu, od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Superieure de Commerce de Rouen. Publikował opowiadania w ''Nowej Fantastyce'' i ''Feniksie'' [m.in. Horda, Melomanii, Niepomszczeni], niektóre z nich znalazły się potem a antologiach.

Bliska znajoma

Autor: Piotr Górski
Kategoria/cykl: Kryminał, sensacja, thriller
Typ okładki: Miękka
Stron: 400
Wydawca: Harper Collins
Rok wydania: 2021
Cena: 39.99 zł


''Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi za sobą. Albo nie wygra''

**************************************************************

Kilka słów o autorze.
Piotr Górski urodził się w 1071 r. w Morągu,  od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył  filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz  podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Superieure de Commerce de Rouen. Publikował opowiadania w ''Nowej Fantastyce'' i ''Feniksie'' [m.in. Horda, Melomanii, Niepomszczeni], niektóre z nich znalazły się potem a antologiach.

********************************************************************

***POSTACI***

Niewątpliwie główną postacią w tej powieści jest Komisarz Kruk. Jest to postać barwna, nieobliczalna i za wszelką cenę dążąca do rozwiązania  zagadki kryminalnej.  Ma własne zdanie i zasady, których się trzyma.

**********************************************************************

***KILKA ZDAŃ O KSIĄŻCE***

To już kolejna powieść z tej serii, którą miałam okazję przeczytać. Z ulicy zostaje porwany jedenastoletni chłopiec, nikt nie wie gdzie jest i kto go porwał. Mija kolejna doba i po chłopcu ani śladu. Za rozwiązanie sprawy porwania bierze się nie kto inny  jak sam Komisarz Kruk, który jest zawieszony w sprawach służbowych. Sprawą przepisowo zajmuje się Policja  w której rządzi Lena Milewska.
Komisarz Kruk jest pod jej wrażeniem i bardzo mu się podoba. Pewnego dnia i ona  znika. Komisarz Kruk znowu bierze sprawy w swoje ręce i za wszelką ceną chce zagadkę porwania rozwiązać jak najszybciej.

***PODSUMOWANIE***

Autor ma ciekawy styl pisania. Kryminał ''Bliska znajoma'' ma w sobie wszystko to czego czytelnik oczekuje od danej powieści.
Są zagadki, tajemnice, porwania i sporo emocji, co bardzo lubię. Z każą dana stroną  akcja przyspiesza, a to dzięki Komisarzowi  Krukowi, który sam nieoficjalnie podejmuje się danego zadania, które doprowadza do samego końca.
Sporo się dzieje i nie ma tu miejsca na nudę. Natkniemy się tutaj na nie jedno  krętactwo i kłamstwo, których wszędzie pełno.
Czy porwane osoby będą miały szansę na ratunek ?
Czy Komisarz Kruk zdąży na czas z pomocą ?

NIE ZDRADZĘ, ALE BARDZO POLECAM !!!

************************************************************

W 2017 roku powstała pierwsza powieść kryminalna Piotra Górskiego zatytułowana Kruk, która rozpoczęła serię o komisarzu Kruku.
Bliska znajomość stanowi - po Gorszym, Krewnych i Królowej lalek - piąta część tego cyklu.

Źródło: Tarnowskie Ogłoszenia
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona