Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

NOWY EDEN Powrót Raju utraconego - podsumowanie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 142 Autor:

Podsumowanie dnia z NOWYM EDENEM Eweliny C Lisowskiej. Ten romans sci-fi fantasy zaskakuje ilością podgatunków...

NOWY EDEN Powrót Raju utraconego - podsumowanie
Dnia 16 kwietnia 2024 roku odbył się dzień poświęcony jednej z książek autorstwa Eweliny C Lisowskiej. Autorka wraz z Wydawnictwem Romanse opowiedziała o romansie sci-fi fantasy pt. "NOWY EDEN Powrót Raju utraconego". Było to już ósme spotkanie z tego cyklu, a przed nami jeszcze trzy kolejne.

Ciekawostka związana z książką (opowiada autorka)
„NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” to moja pierwsza tak nietypowa książka, która określana była w najrozmaitszy sposób, jeśli chodzi o podgatunek literacki. Dla mnie to jest po prostu science-fiction romans. Jednak jedna z recenzentek stwierdziła, że nie ma ta książka nic wspólnego z romansem. Inna stwierdziła, że to fantasy, a jeszcze ktoś inny, że powieść religijna. Tak duża rozbieżność w określeniu gatunku skłoniła mnie do pozostania przy romansie science-fiction fantasy.

OPIS KSIĄŻKI


Ewelina C Lisowska

NOWY EDEN Powrót Raju utraconego
Romans science-fiction fantasy

Jak wyobrażasz sobie apokalipsę? Czy jest to dla Ciebie jedna chwila, która niszczy wszystko? Czy też całe pasmo zdarzeń i długie dni cierpień, które doprowadzają do wyniszczenia ludzi i całej planety? Faust i Wiara z pewnością nie spodziewali się tego, że przeżyją siedem Dni Ciemności, które zmienią świat. A już na pewno nie tego, że powstanie Nowy Eden, rajska kraina pełna niesamowitych stworzeń, zjawisk i cudów. To Wiara Wabel ma za zadanie zbadać Nowy Eden i opisać go. Poznaje tam Fausta Obałela, który na pierwszy rzut oka jest mało inteligentnym pijaczkiem. Ale to właśnie Faust zmieni życie Wiary o 180 stopni i pokaże jej Raj.

„NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” to powieść, w której przeszłość przeplata się z przyszłością. Nie brak w niej wielu barwnych opisów rajskiej krainy oraz żyjących tam istot. A sama miłość tworzy przejście między światem ciała i ducha, przybierając barw nieśmiertelności. Książka dla odważnych odkrywców nie bojących się czytać nietypowych miksów gatunkowych.

Najciekawsze atuty książki
- Powieść zawiera wpisy pamiętników z okresu Dni Ciemności oraz Dni Jasności, napisane przez głównego bohatera.
- Niepozorni ludzie okazują się pełnić wielką rolę w odnowie świata.
- Powieść posiada intrygujące i fantazyjne opisy przyrody w Nowym Edenie.
- Przedstawiony świat duchowy oraz cielesny przeplatają się z sobą i tworzą nierozerwalną całość, która przejdzie wszelkie oczekiwania Czytelników!

CIEKAWOSTKA O AUTORCE


Choć “NOWY EDEN Powrót Raju utraconego” spotkał się z nierozumieniem niektórych czytelników, autorka końcem 2023 roku napisała drugą część książki, pt. “W poszukiwaniu Raju”. Edeńskie dzieci wyrosły, teraz przyjdzie im stawić czoła dorosłości. Powieść opowiadana jest przez dwie bohaterki: Amandę i Rut. Każda z nich opowiada nam swoją miłosną historię, a ich dwa osobne wątki łączą się potem w spójną fabułę i nie mogą już bez siebie funkcjonować. Nowy Eden odszedł w zapomnienie, przyszedł więc czas na to, aby go odnaleźć – czym zajmie się Rut. Ale czy jej się uda? O tym możecie przeczytać tylko w drugiej części książki, która ukaże się w najbliższych latach.


 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona