Dzisiaj jest: 26.2.2024, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Dzień z GUARDem podmusowanie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 125 Autor:

16.01.2024 odbył się pierwszy z cyklu Dni z twórczością Eweliny C. Lisowskiej. Czytelnicy mieli okazję bliżej poznać GUARDa - powieść nominowaną w konkursie na książkę 2023 roku na portalu Pisarze Polscy.

Dzień z GUARDem podmusowanie
Aby przybliżyć Czytelnikom ten nietypowy romans science-fiction Ewelina C. Lisowska oraz Wydawnictwo Romanse przygotowali kilka interesujacych postów. Był cytat, nagranie fragmentu książki oraz dwie ciekawostki - o książce oraz autorce. Ciekawostka o książce

Czy Wam także śnią się różne historie i macie wrażenie, że bierzecie udział w filmie? Ja tak miałam kilkanaście lat temu. To było bardzo surrealistyczne doznanie. To wtedy poznałam Guarda, choć jeszcze nie wiedziałam wtedy, kim dla mnie będzie. Nie znałam go, w sumie tylko wiedziałam, jak wygląda i czym się zajmuje. Ta postać tak mocno przypadła mi do serca, że nie mogłam się oprzeć, aby zacząć pisać opowiadania z Nim w roli głównej. Ale jak to często bywa w początkach twórczości, pierwsze próby muszą wiązać się z popełnianiem błędów, nauką, autokrytyką… A nawet z awarią komputera i utraceniem pierwszej wersji książki! Och! Jak ja to przeżywałam!

Na szczęście po latach, gdy miałam za sobą kilka wydanych powieści, powróciła mi ochota na zmierzenie się z tą powieścią po raz drugi, trzeci… i czwarty. To było jak walka, jak poszukiwanie wyjścia i puszczenie wodzy fantazji. A science-fiction to ja raczej oglądałam w telewizji, ale też nie jakoś namiętnie. Ale udało się! Ze snu powstała książka, która doczekała się wyjątkowego wyróżnienia, jakim jest nominacja w plebiscycie na książkę 2023 roku na portalu Pisarze Polscy. Czy fabuła skończyła się na pierwszym tomie? O nie!  W planach jest druga część GUARDa, co zapewne ucieszy osoby, które już powieść miały okazję przeczytać.

Ciekawostka o autorce

Zainspirowana tą powieścią autorka końcem 2023 roku poszła o krok dalej i napisała romans ZIELARKA. Głównymi bohaterami są ziemska dziewczyna oraz kosmita, który kieruje się jeszcze surowszymi regułami niż wspominany dziś Guard. Powieść jest już napisana, o jej wydaniu będziemy informować. A oto krótki opis fabuły:

Miłość między przedstawicielami dwóch gatunków – Ziemianką i Egrarianinem. On pojawia się nie wiadomo skąd i zabiera ją na swój statek, bo wierzy, że ona uratuje jego nację przed śmiercią w postaci strasznej choroby zwanej „muks”. Dla niego ona jest przedstawicielką gatunku niższej kategorii, a ona ma poważne powody, żeby się go obawiać. On nie rozumie jej ludzkich emocji, ona ma trudności, żeby odnaleźć się w jego świecie. Irracjonalne uczucie, które się między nimi zrodzi, przewróci obydwa ich światy do góry nogami.

 

Dni z twórczością Eweliny C. Lisowskiej


23.01.2024 odbędzie się kolejne spotkanie. Tym razem poświęcone pierwszej części serii WIEK-NIEWAŻNY Szukając siebie. Już teraz serdecznie zapraszmy na nie Czytelników, którzy chcieliby poznać tę powieść z nieco innej strony lub mają z nią styczność po raz pierwszy.

Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona