Dzisiaj jest: 26.2.2024, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Kontakt: (+48) 735 707 000 pisarzepolscy@gmail.com

Dzień z NATURĄ DERWANA – podsumowanie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 118 Autor:

Trzecie z cyklu spotkań z twórczością polskiej autorki romansów Eweliny C. Lisowskiej było poświęcone romansowi historycznemu pt. „Natura Derwana”

Dzień z NATURĄ DERWANA – podsumowanie
Seria cyklicznych spotkań jest podsumowaniem pięcioletniej działalności wydawniczej autorki, która w swoim dorobku literackim posiada nie tylko romanse współczesne, historyczne ale i romanse sicence-fiction czy fantasy. Wydawnictwo Romanse wraz z autorką planują kolejne trzy spotkania w lutym. W marcu Czytelnicy i Czytelniczki mogą spodziewać się premiery nowej książki – piątego już romansu historycznego E. C. Lisowskiej. A teraz kilka słów podsumowania w związku z wczorajszym wydarzeniem (30.01.2024).

Ciekawostka o książce – opowiada Ewelina C. Lisowska
Historia Jadzi i Derwana jest osadzona w realach końca XIX wieku. Głównym założeniem powieści było połączenie romansu z prozą poetycką, która opisuje naturę: rośliny, zjawiska pogodowe, żywioły itd. Początkowo miałam zamiar napisać od razu część drugą, w której chciałam zawrzeć przemyślenia Jadwigi Malinowskiej dotyczące traktowania zwierząt i dodać jej wpisy pisane prozą poetycką. Tak jak poprzednia część, ta książka również miała mieć podtekst duchowy. (…)

Czyż to nie mieszanka wybuchowa? Może trochę tak, ale ja lubię eksperymentować z różnymi rodzajami literatury, aby stworzyć taki jeden niepowtarzalny obraz. Romans i duchowość – czy to ma rację bytu? Musicie przekonać się o tym samodzielnie, Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki.(…)

Ciekawostka o autorce
Choć “Natura Derwana” jest pierwszym wydanym przez autorkę romansem historycznym, nie jest to pierwsza napisana przez nią książka z tego gatunku. Pierwszym romansem historycznym Eweliny C. Lisowskiej była „Grubaska”. Pojawił się tam między innymi wątek ślubu z przymusu oraz zmagań głównej bohaterki w otyłością. Niestety powieść ta przepadła przed laty w czeluściach zawirusowanego komputera. Autorka zdążyła tylko odtworzyć w myślach i zapisać plan powieści, który do dziś trzyma w szufladzie. Na razie jednak nie zdecydowała się napisać książki od nowa. To jednak nie jest koniec romansów historycznych w jej twórczości. W tym roku powstała „Córka krawcowej”, którą Czytelnicy będą mieli okazję przeczytać w najbliższych latach.

13 lutego 2024, to jest w dzień poprzedzający święto Świętego Walentego, patrona chorych i zakochanych, Czytelnicy i Czytelniczki będą mogli po raz czwarty spotkać z się z Eweliną C. Lisowską. Tym razem mowa będzie o 2. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY pt. „Powroty”.

 Już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!
 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wyskakujące okienko
Ikona